Fot. Rafał Roguski, Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych FIL
Fot. Rafał Roguski, Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych FIL

Na świątecznym Jarmarku można będzie znaleźć bogatą ofertę bożonarodzeniowych przysmaków - ciast, pierników, pierogów, miodów, przypraw, bakalii no i... grzanego wina. A obok nich kupić będzie można także produkty spożywcze z innych części Polski - wędzone mazurskie ryby czy wędliny z Podlasia. Organizatorzy przewidzieli też specjalną strefę gastro.

Jak zwykle największa część Jarmarku to wysokiej klasy rękodzieło - tradycyjne i nowoczesne oraz przedmioty użytkowe. A wśród nich biżuteria, naturalne kosmetyki, ozdoby świąteczne, wyroby z ceramiki, drewna, szkła, ze skóry. Wszystko starannie wyselekcjonowane. Dobrane także z myślą o nadchodzących świętach - tak, aby każdy mógł znaleźć coś na oryginalny prezent. Jak co roku na Jarmarku nie zabraknie także lokalnych wystawców, którzy sprzedawać będą śląskie pamiątki i swoje artystyczne wyroby. Lokalne organizacje społeczne będą prezentować się na placu kościelnym. W niedzielę Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach prowadzić będzie zbiórkę krwi. W tym roku Nikiszowiec rozświetlą niezwykłe iluminacje. Tradycyjnie, najmłodsi podczas Jarmarku będą mogli pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej A wszystko po to, aby poczuć niezwykły i nieporównywalny z niczym klimat Jarmarku Na Nikiszu.

 

Czas spędzony na Jarmarku urozmaicać będą artyści. I chociaż w tym roku - także ze względów pandemicznych - zrezygnowaliśmy z tradycyjnej sceny, to nie zabraknie muzyki, także na żywo, a nawet zupełnie "bez prądu".

PROGRAM

Sobota, 4 XII

14.00: Chór "Jubilate Deo", schody kościoła św. Anny

  • 15.30: Chór Mieszany "Ogniwo", schody kościoła św. Anny
  • 17.00: Barbórkowy koncert Orkiestry "Wieczorek" w kościele św. Anny
  • 19.00: Rudnik Vinyl Set, komzon, pl. Wyzwolenia 5

Niedziela, 5 XII:

  • 14.00: Teatr "Gry i Ludzie" - spektakl dla dzieci pt. "Opowieści Wagantów", Skwer Zillmannów
  • 15.30: Kapela Fedaków, komzon, pl. Wyzwolenia 5
  • 17.45: Marek McCarron Motyka, komzon, pl. Wyzwolenia 5
  • 19.00: Rudnik Vinyl Set, komzon, pl. Wyzwolenia 5.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz