Archiwum Łukasz Kohut Poseł do Parlamentu Europejskiego, politolog, fotograf
Archiwum Łukasz Kohut Poseł do Parlamentu Europejskiego, politolog, fotograf

Dzisiaj więc, nie wypada inaczej, tylko nazwać felieton i poruszyć temat – makówek. I pomimo, że nie jest to moja ulubiona potrawa, bo zdecydowanie od makówek stronię - to wiem, w tym roku, że dałbym wszystko za skosztowanie oryginalnych makówek mojej prababci Franciszki, świetnych makówek babci Ireny czy zeszłorocznych makówek mojej Mamy. To jednak nie jest już możliwe i choćbym stanął na głowie, choćbym napisał najwspanialszy felieton na świecie czy choćbym płakał przez cały rok – przemijającego czasu nie da się już cofnąć. I właśnie dlatego trzeba tak bardzo doceniać ten czas pod koniec roku, kiedy wszystko zatrzymuje się na chwilę i mamy nareszcie trochę czasu dla rodziny, dla siebie i na refleksje.

I bez względu, czy jesteśmy na rygorystycznej diecie czy lubimy wszystkie świąteczne maszkety, bez względu, czy jesteśmy bardzo religijni czy może trochę mniej - to jest ten czas kiedy możemy zawiesić intensywne tempo życia, odłożyć przegrzewający się telefon komórkowy i zwyczajnie w świecie, analogowo porozmawiać ze swoimi bliskimi. Prosta rzecz, a jakże ważna.

Korzystając z okazji chciałbym Państwu życzyć właśnie takich Świąt. Spokojnych, beztroskich, pełnych rodzinnego ciepła i miłości i z wszystkim najlepszymi śląskimi daniami na stole. Niech nadchodzący rok 2022 spełni Państwa oczekiwania, niech będzie lepszy od poprzedniego, niech dopisuje zdrowie, pomyślność i szczęście. I życzmy sobie wszyscy, żeby skończyły się już czasy pandemii – a ludzkość znalazła w końcu lekarstwo na koronawirusa, ale także na wirusa, który jest z nami znacznie dłużej - wirusa nienawiści do drugiego człowieka.
Łukasz Kohut

 

Komentarze

  • Kuba 03 stycznia 2022 09:23Ja pasuje
  • Kuba 03 stycznia 2022 09:23A ja straciłem zaufanie do demokracji. Obiecalem sobie ze bede chodzil na wybory tylko po to aby celowo skreślając wszystkich, aby Oni nie mogli powoływać sie iz z wszystkich wyborcow uzyskali az tak duzy procent. Wszyscy to oszusci majacy ukryty cel,...okradajac w celu realizacji swoich chorych wizji ..ludzi pracujacych i to obojetnie w jakikolwiek sposob, no bo skad maja na te swoje popieprzone wizje brac?,.Przykladem niech beda nowe mandaty dla kierowcow i wcale nie bronie tu celowych przestepcow drogowych ktorych mozna by przez sad karac wlasciwie...Na pierwszy rzut oka - sankcje słuszne. Rzecz w tym ,że kierowców traktuje się jako tanią siłę roboczą do zapełniania dziurawego budżetu - a policjantów drogówki, jako poborców podatkowych. Teraz az strach nawet sie bac. Nie wiem Kto gorszy .Czy Ci co bez wzgledu na staz pracy ukradli nam kiedys wiek emerytalny, czy Ci co mając niewyobrazalnie duze majatki chca dla siebie super niskiego KRUSu ,czy Ci co promuja pedalow i lessbije, czy Ci co rozdaja na lewo i prawo to co sami nie wypracowali ze niby pomagaja wyreczajac miejska Pomoc Spoleczna a tak naprawde kupuja sobie jedynie glosy i podsuwajac Nam z nieoswietlonych poboczy pieszych wchodzacych w ciemnych ubraniach na przejscia ,ze niby dbaja o bezpieczenstwo i karajac mandatami tak wysokimi glownie po to aby Im na dlugi i na Ich gaze i budzetowe dziury wystarczyl . Dosc juz tego skurw..., Ja pasuje,...do

Dodaj komentarz