Rybnickie piłkarki, reprezentujące TS ROW, po rocznej przerwie wróciły do rozgrywek futsalowych. Rybniczanki spisują się w walce o mistrzostwo I ligi bardzo dobrze. Z pierwszych sześciu meczów wygrały pięć i były wiceliderkami w ligowej tabeli. Przypomnijmy, że zespół z Rybnika w 2018 roku został mistrzem Polski w futsalu, w kolejnych latach nie było już jednak tak kolorowo.
W ostatnią sobotę TS ROW podejmował w „ekonomiku” ekipę Akademiczek Uniwersytetu Śląskiego i był faworytem tego meczu. Pierwszą dogodną okazję do otwarcia wyniku miała Matla, ale po jej strzale piłka trafiła w słupek. Skuteczniejsza była Zdechovanova, która w 11. minucie zdecydowała się na strzał z dystansu, a po chwili piłka znalazła się w siatce rywalek. Gdy wydawało się, że miejscowe przejmują inicjatywę, przyjezdne dwukrotnie, bezlitośnie wykorzystały błędy rybniczanek i wyszły na prowadzenie 2:1. Takim też wynikiem zakończyło się pierwsza połowa, chociaż TS ROW miał kilka okazji do wyrównania, najlepszą zmarnowała Kasperska, przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarką AZS-u. Ta sama zawodniczka mogła trafić do bramki zaraz po zmianie stron, ale w tej sytuacji ponownie dobrze zachowała się golkiperka przyjezdnych. TS ROW miał dużo więcej z gry, nadziewał się jednak na kontry Akademiczek. Po jednej z nich Dzida podwyższyła prowadzenie swojej drużyny, trafiając na 3:1. Rybniczanki nie zamierzały się jednak poddawać i cały czas starały się odwrócić losy tego spotkania. Udało się to połowicznie. Po trafieniach Zdechovanovej i Bulavovej rybniczanki doprowadziły do remisu, mając w ostatnich sekundach okazję do zdobycia czwartej bramki. To się jednak nie udało i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
TS ROW po tym spotkaniu spadł na 3. miejsce w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co druga w tabeli drużyna z Częstochowy. Przypomnijmy, że awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczą dwie najlepsze drużyny.

TS ROW Rybnik – AZS Uniwersytetu Śląskiego 3:3 (1:2)
: Petra Zdechovanova (11., 29.), Martina Bulavova (39.) - Klaudia Łyszczarz (14.), Sylwia Ryszawy (15.), Anna Dzida (26.)
TS ROW: Karolina Sok, Petra Zdechovanova, Martina Bulavova, Jessica Pluta, Maja Fal, Patrycja Matla, Julia Dolnik, Julia Włochowicz, Daria Kasperska.

1. Wierzbowianka Wierzbno    7    21    65:14
2. UKS ISD - UJD Częstochowa    7    16    31:19
3. TS ROW Rybnik    7    16    32:21
4. KS Unia Opole    8    12    26:28
5. AZS UP Wanda Kraków    8    8    26:26
6. LKS Błotnica Strzelecka    7    7    29:35