Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

W TV słyszę właśnie krzyki  protestujących antyszczepionkowców. Rząd chce wprowadzić jakąś ustawę, która im się nie podoba. Gołym okiem widać, że to tylko czysta polityka. Jedni warci drugich. Szkoda słów - im mogę kliknąć co najwyżej kilka gwiazdek. ******

Intrygują mnie i niezmiennie dziwią postawy ludzi, ich (nasza) pasywność, bierności i wyrozumiałość dla tych, którzy kolaborując z wirusem gotują nam wszystkim prawdziwe piekło. Nawet nie dopuszczamy do siebie myśli o tym by ich obwiniać. Dlaczego? Może właśnie to powinniśmy zrobić? 

Za tą tragedię są odpowiedzialni przede wszystkim nie-zaszczepieni. Szczególnie odrażająca rolę pełnią tu właśnie antyszczepionkowcy. To oni przeciągają innych na ,,złą stronę mocy", oni głoszą ze szczytów ignorancji własne prawdy objawione, bez szacunku dla potęgi nauki, dla chorych, zmarłych i ich rodzin. Oni zbijają kapitał polityczny, tworzą nową ideologie własnej wolności, bez poszanowania wolności innych. Dziwię się, że respektują jeszcze znaki drogowe, to przecież potężne ograniczenie Wolności w ich rozumieniu. 

Wirus jest niezwykle groźny ale ma pewną słabość - nie potrafi sam się rozmnażać i nie może może samodzielnie dotrzeć do swoich nowych ofiar. Do tego potrzebuje wspólników i znajduje ich prawie w połowie naszego społeczeństwa. Do tej pory tylko 57%  Polaków przyjęło minimum jedną dawkę szczepionki.

Prawdy fundamentalne:

  1. Szczepionki skutecznie (w ponad 90%) chronią przed zachorowaniem na covid
  2. Chorują i zarażają innych ludzie nie zaszczepieni (ponad 90%). Zaszczepieni stanowią zaledwie kilka procent chorujących
  3. Każda nie zaszczepiona osoba, po kontakcie z wirusem zachoruje i będzie zarażała innych
  4. Transmisje wirusa można zredukować (niemal do zera) przy całkowitym wyszczepieniu. 

Od razu słyszę sprzeciw. ,,Tak ale... ". Tu nie ma żadnych ,,ale"! To jest prawda i koniec! W tych zdaniach można wyrzucić to co w nawiasie i dalej będą one prawdziwe (to dla tych którzy podważają każde dane liczbowe). 

Całkowite wyszczepienie? ,,Nie tak trudno to zrobić. Nie ma za co zabijać, za co umierać" - Imagine John Lennon. 

Świat mógłby być piękny jak w wizji Lennona ale długo taki nie będzie. Porównałem ranking państw pod względem poziomu edukacji z rankingiem ilości szczepień/liczbę mieszkańców :-( Jest tak jak myślałem. 

Czuję się trochę nieswojo, bo moje zarzuty są mocne i jednoznacznie spersonalizowane. Mam świadomość tego, że pogłębiam polaryzację, podsycam antagonizmy, oskarżam niemal połowę moich rodaków, ludzi z którymi spotykam się na co dzień: znajomych, przyjaciół, krewnych.

Prawda nie znosi jednak kompromisów i nie można jej przegłosować. Pamiętajcie, #nieszczepionytonietylkotwojasprawa. 

Hartom. 

Komentarze

Dodaj komentarz