Źródło: KMP Mikołów.
Źródło: KMP Mikołów.

Nowy rok przywitał kierowców nowym taryfikatorem mandatów. Wysokość kar może wynosić nawet 5000 złotych w procesie mandatowym oraz do 30 000 złotych w postępowaniu sądowym. Zmiany uderzyły głównie w drogowych piratów. Najwyższy mandat za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a więc o 71 km/h i więcej może kosztować nawet 2500 złotych. Wczoraj (12 stycznia) policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń objętych nowymi stawkami.

Orzesze, ulica Mikołowska, kierujący audi A6 mieszkaniec Gilowic przekroczył prędkość o 31 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 800 złotych i 6 punktów karnych.

Komentarze

  • Inspektor 13 stycznia 2022 12:23............To nie są mandaty ,to są ukryte podatki aby rządowi starczyło na 500+. Ja jak większość obywateli jestem pieszym , czasami rowerzystą lub kierowcą auta i uważam, ze za większość tych wypadków odpowiadają Zbrodniarze Sejmowi którzy dopuścili, że w trakcie złej pogody , piesi ubrani na czarno jak barany nieodpowiedzialnie wchodzą z pierwszeństwem na przejścia bez niezatrzymywania się i sprawdzenia– i to przy nieoświetlonych poboczach , rowerzyści wjeżdżają na głównych drogach na zabudowane na nich w poprzek śluzy rowerowe (czym się rożni wbiegający pieszy od wjeżdżającego) ,. Do tego dorzućmy nagminne brak prawidłowego oznakowania na drogach , Teraz mandaty przy których aż będzie strach się bać wyższe od Niemieckich (natomiast Ci co mają 500+ odliczą sobie od darowizny) ,--- zamiast faktycznej skutecznej prewencji lotnej drakońskie karanie uczciwie pracujących ludzi na masową skale ,po to aby naprawić dziurawy budżet -polowania gotowe.
  • Michał 13 stycznia 2022 20:17Taa w lesie na dk81 chwilowe ograniczenie do 70km/h zero pojazdów w około i tak łowią sobie normalnych kierowców co jadą 101km/h bo nikt normalny nie będzie z dopuszczalnych 100km/h hamował do 70km/h które obowiązuje na odcinku 20-30 metrów aby później przyspieszać do dopuszczalnych 100km/h - bo to głupie, nieekologiczne i nieekonomiczne (paliwo, klocki, tarcze oto) !!!

Dodaj komentarz