post image
Materiały prasowe ElectroMobility Poland

Po rekordowym roku, najbliższe miesiące w KSSE przyniosą dalsze angażowanie się w projekty, których skutkiem będą nowe inwestycje i kolejne decyzje o wsparciu. W dalszym ciągu strefa ma zamiar rozwijać współpracę z samorządami w zakresie przygotowania nowych terenów inwestycyjnych. Istotnym działaniem będzie także włączenie się w procesy elektromobilności oraz w proces tworzenia odpowiednich warunków do rozwoju. To między innymi projekt Izera w Jaworznie czy utworzenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego.

- Najtrudniejsze prace zostały już wykonane. Z początkiem pierwszego kwartału tego roku zostaną ogłoszone plany inwestycyjne dotyczące wyboru platformy czy chociażby myśli inżynierskiej - mówi o Izerze dr Janusz Michałek, prezes KSSE. - Wierzymy, że teraz projekt nabierze tempa - dodaje Monika Bryl, wiceprezes KSSE.

Fabryka Izery ma powstać na terenie inwestycyjnym w Jaworznie, zaś jej powierzchnia ma zająć ok. 100 hektarów. Początkowo zostanie wyprodukowanych około 100 tys. samochodów. Prezes KSSE jest jednak spokojny o powodzenie projektu. 

Nie tylko elektromobilność

 Jak słyszymy w KSSE, kluczowym elementem dalszych działań strefy będzie aktywność w zakresie rewitalizacji terenów poprzemysłowych oraz zbudowanie na ich bazie atrakcyjnych lokalizacji dla nowych inwestorów. Szeroko zakrojone plany inwestycyjne KSSE zakładają włączanie się w transformację energetyczną i płynne przechodzenie pracowników z sektora górniczego do nowoczesnych zakładów pracy, oferujących wysokopłatne miejsca pracy. 

Komentarze

Dodaj komentarz