Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

-  Jeśli dzień wcześniej piłeś alkohol i obawiasz się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu, przyjdź do komendy straży miejskiej i dobrowolnie przebadaj się alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - czytamy na stronie internetowej radlińskiej Straży Miejskiej. W ten sposób można nie tylko uniknąć surowych kar, ale również (a może przede wszystkim!) uniknąć tragedii na drodze.

Co udaje się w Radlinie, nie jest jednak możliwe w Rybniku. Z uwagi na pandemię, rybnicka policja i straż miejska nie udostępniają alkomatu w takich sytuacjach.

- W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną brak jest możliwości przeprowadzenia badania na alkomacie w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku, ani w jednostkach jej podległych dla osób, które chciałyby sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu np. z uwagi na niepewny stan i chęć prowadzenia pojazdu. Policja wykonuje natomiast badania alkomatem w przypadkach podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia drogowego - mówił nam kilka miesięcy temu mł. asp. Bartosz Polak z rybnickiej komendy policji.

Komentarze

  • SzaryMIeszkaniec 17 stycznia 2022 11:45Znając życie - znajdzie się kilku pod wpływem - którzy przyjadą jako kierowca - żeby się zbadać czy są trzeźwi...

Dodaj komentarz