Marek Pietras
Marek Pietras

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Rybnika zaprasza do rywalizacji w cyklu zawodów pod nazwą Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon. – Chcemy znaleźć i wyróżnić najbardziej usportowionych rybniczan. Mamy również nadzieję, że w tym trudnym czasie pandemii, gdzie spadła aktywność fizyczna mieszkańców naszego miasta, będzie to okazją, aby rozpocząć ponowną budowę mody na sport i rekreację – mówi Daria Kudio, kierownik Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR-u i dodaje: – Udało nam się pozyskać dużego partnera do tego przedsięwzięcia, czyli firmę Decathlon. Jestem przekonana, że razem stworzymy coś wyjątkowego – zapewnia Kudio.
Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon to cykl dziesięciu zawodów w dziesięciu różnych dyscyplinach. W klasyfikacji końcowej uwzględnieni zostaną zawodnicy, którzy ukończą co najmniej 5 z 10 imprez. W ramach mistrzostw prowadzone będą klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn. Końcowa klasyfikacja będzie uwzględniać punkty ze wszystkich zawodów w jakich weźmie udział dany uczestnik. – Oczywiście wygra ta osoba, która uzbiera tych punktów najwięcej. Dodatkowo nagrodzimy wszystkich tych, którzy ukończą minimum 7 imprez – zapowiada Daria Kudio z MOSiR-u. 
Zawodnicy, którzy ukończą minimum 9 zawodów wchodzących w skład mistrzostw, otrzymają złotą odznakę „Rybnicki Sportowiec 2022”. Ci, którzy ukończą 8 – srebrną, a za 7 startów nagrodą będzie odznaka brązowa. Organizatorzy przewidują także nagrody za klasyfikację generalną i w poszczególnych konkurencjach. Na tegoroczne Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon będą się składać: narciarstwo, tenis stołowy, badminton, wielobój lekkoatletyczny, bieg na dystansie 5 km, kajakarstwo, sporty siłowe, pływanie, jazda na rolkach i kolarstwo MTB. – Do współorganizacji poszczególnych imprez będziemy zapraszać kluby i stowarzyszenia z Rybnika. Pierwszymi zawodami z cyklu mistrzowskiego, do których rozpoczęły się już zapisy, będą mistrzostwa w narciarstwie alpejskim i snowboardzie – dodaje na zakończenie kierownik DOI z MOSiR-u Rybnik. Na każde zawody będą prowadzone osobne zapisy. Szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie www.mosir.rybnik.pl. 

Planowany harmonogram Amatorskich Mistrzostw Rybnika Decathlon 2022
1. 30.01.2022 r. – IV Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. (zapisy do 24.01!)
2. 3.04.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w tenisie stołowym.
3. marzec lub listopad – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w badmintonie.
4. 23.04.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w wieloboju lekkoatletycznym: rzut piłką lekarska, skok w dal, bieg na 100 m.
5. 15.05.2022 r. – XV Bieg Wiosny (bieg na dystansie 5 km).
6. 12.06.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w kajakarstwie.
7. lipiec/sierpień – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w sportach siłowych.
8. 10.07.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w pływaniu.
9. 11.09.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w jeździe na rolkach.
10. wrzesień/październik – MTB Maroko Nowiny Race.

Komentarze

Dodaj komentarz