Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe.

Projekt uchwały zakładał, że zamiast dotychczasowych 12 zł za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym, stażacy ochotnicy będą otrzymywali kwotę 18 zł. Zmieni się także kwota za każdą godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym. Dotychczas było to 5 zł, teraz kwota ta wzrośnie do 10 zł.

- Biorąc pod uwagę zagrożenie życia i zdrowia uczestnika działania ratowniczego zasadnym jest zróżnicowanie wysokości wypłacanego ekwiwalentu za udział w działaniu ratowniczym lub akcji ratowniczej oraz za udział w szkoleniu lub ćwiczeniu dla strażaków OSP - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości ewkiwalentu pieniężnego dla strażaków ochotników było konieczne, z uwagi na zmiany w przepisach od 1 stycznia bieżącego roku. 

Komentarze

  • PIS Polska 24 stycznia 2022 11:37w TVP1 rozpuszczano się w szczęściu i błogości jak to dobrze, że drakońsko podnieśli mandaty drogowe,przy zarobkach wschodnich. . Ileż to kolizji mniej! --ojeje jej , zapomnieli dodać, że te biedne ludziska -nawet Ci co starają sie jeździć w miarę przepisowo_ w obawie przed polowaniami często zwyczajnie rezygnują z wyjazdów na drogi. Zakłamanie już osiągnęło zenit a biznes w tych sprawach stał sie tak bardzo dla budżetu opłacalny, że w wielu miastach nawet Straż Miejska rozważa powołanie drogówki. Zachodzi pytanie : dlaczego do KD nie wprowadzono przepisu który pozwalał by za złe oznakowanie drogi nakładać do 100000zł grzywny i za celowe stwarzanie sytuacji w kierunku wymuszania mandatów to kolejne 100000 zł. Autorom tych zmian w celu jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa na drodze proponujemy: każdy kierowca za wykroczenie powtórne z tych samych przepisów ma być rozstrzelany , jego auto spalone lub zezłomowane a jeżeli było odpowiednio drogie to zlicytowane po to aby wzmocnić budżet.! Wówczas po drodze będzie mogła się poruszać tylko ekipa rządowa jak ta z Brzeszcz ,bezpiecznie i szybko.

Dodaj komentarz