MOSiR Rybnik
MOSiR Rybnik

Czwarty raz na stoku Złoty Groń w Istebnej odbyły się Rybnickie Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. Tym razem impreza ta zainicjowała również Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon, na które składa się 10 różnych dyscyplin sportowych. – Chcemy znaleźć i wyróżnić najbardziej usportowionych rybniczan. Mamy również nadzieję, że w tym trudnym czasie pandemii, gdzie spadła aktywność fizyczna mieszkańców naszego miasta, będzie to okazją, aby rozpocząć ponowną budowę mody na sport i rekreację – mówi Daria Kudio, kierownik Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR-u i dodaje: – Udało nam się pozyskać dużego partnera do tego przedsięwzięcia, czyli firmę Decathlon. Jestem przekonana, że razem stworzymy coś wyjątkowego – zapewnia Kudio.
Pierwsza impreza z cyklu odbyła się w niedzielę, 30 stycznia. Na starcie zawodów narciarskich pojawiła się przeszło setka uczestników, którzy oprócz tego, że musieli się zmierzyć z trasą slalomu giganta, musieli także poradzić sobie z bardzo porywistym wiatrem. Na szczęście wszyscy narciarze oraz snowboardziści dojechali do mety i mogli wspólnie oklaskiwać najlepszych. W narciarstwie, w klasyfikacji open, zwyciężyli Marta Seman oraz Tomasz Zawadzki. Na desce trasę najszybciej pokonali Magdalena Kasprzak i Dawid Fojcik.  
Podczas zmagań narciarskich w Istebnej nie zapomniano także o WOŚP-ie, a głównym wolontariuszem z puszką był wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski. 
Na marzec i kwiecień zaplanowane są kolejne zawody, wliczane w cykl Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon. Tym razem będzie trzeba zademonstrować swoje umiejętności w tenisie stołowym oraz badmintonie. 

Wyniki
Narciarstwo 
Kobiety open: 1. Marta Seman, 2. Natalia Motyka, 3. Dominika Wasela
Mężczyźni open: 1. Tomasz Zawadzki, 2. Franek Smusz, 3. Marcin Zawadzki

Snowboard 
Kobiety open: 1. Magdalena Kasprzak, 2. Aleksandra Pfeifer, 3. Emilia Pawela 
Mężczyźni open: 1. Dawid Fojcik, 2. Seweryn Gruczelak, 3. Tomek Sąsiadek

WIĘCEJ O ZAWODACH, KOMENTARZE W NAJBLIŻSZYCH NOWINACH 

Komentarze

Dodaj komentarz