WCK Ferie w Wodzisławskim Centrum Kultury
WCK Ferie w Wodzisławskim Centrum Kultury

Rybnik

MOSiR zorganizował półkolonie w Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Bushido oraz w boguszowickiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Do 18 lutego potrwa pierwszy turnus, drugi zaplanowano od 21 do 25 lutego. Wśród wielu atrakcji są warsztaty tematyczne, gry i zabawy, zajęcia plastyczne, podchody, wycieczki. 23 lutego np. uczestnicy pojadą do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, a w następnym dniu do żorskiego Muzeum Ognia.  

14 lutego, zaczęły się półkolonie z Domem Kultury Boguszowice. Drugi turnus zacznie się 21 lutego. Dziećmi opiekują się pedagodzy i instruktorzy. Podczas codziennych ośmiogodzinnych spotkań (od 8), dzieci nauczą się języka migowego, pobawią się z przyjaznym psiakiem na zajęciach z dogoterapii czy zrelaksują się przy dźwiękach muzyki. W programie także pokaz iluzji oraz emisje filmów. 

Dom Kultury w Niedobczycach przygotował półkolonie, od 21 do 25 lutego. Dzieci wezmą tu udział w zajęciach plastycznych, a także pojadą na wycieczki: do rybnickiego muzeum, na lodowisko w Pszowie i na basen w Gorzycach. Ponadto obejrzą filmy w kinie DK Niedobczyce.

Dom Kultury w Chwałowicach organizuje w dniach 21 – 25 lutego półkolonie dziennikarskie. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat będą spotykały się w godz. 8.30-15. W programie m.in. zajęcia: „Jak mówić i jak słuchać?”, „A co na to kamera” Dziennikarstwo telewizyjne”, „Opowiedziane obrazem – warsztat fotograficzny”.   

Jastrzębie-Zdrój

MOSiR zaprosił dzieci i młodzież na kulig dużymi saniami w Istebnej. W Hali Widowiskowo – Sportowej biorą udział w zajęciach tańca towarzyskiego. Są też bezpłatne zajęcia z tenisa stołowego, dla dzieci w wieku do 10 lat – najbliższe odbędą się 21 lutego. Każdy uczestnik musi mieć własny sprzęt: odpowiednie obuwie, strój sportowy i rakietkę. Hala Sportowa Omega zaprasza chłopców i dziewczynki (7-11 lat) na darmowe warsztaty piłkarskie. Natomiast dzieci do 13 roku życia mogą przyjść na bezpłatne spotkania z lekkoatletyką, w dniach 21 – 25 lutego, od godz. 11.30. W Jastrzębiu ferie nie mogą się obejść bez siatkówki. Darmowe zajęcia prowadzone przez Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla odbywają się w Szkole Podstawowej nr 10.

Żory

W ramach akcji z MOSiRem zorganizowano m.in. turniej gry w petankę. 16 lutego, o godz. 10.30 w hali sportowej przy ul. Folwareckiej rozpocznie się Les Mills SH'BAM, czyli 60 minut wspólnej aktywności dzieci z rodzicami. W czwartek, w hali sportowej zaplanowano m.in. I Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. W programie: curling, snowboard, biathlon, hokej i sanki. 20 lutego, o godz. 8 uczestnicy ferii wyjadą na kulig do Doliny Białej Wisełki w Wiśle Czarne. Poza tym organizowane są turnieje: piłki nożnej, tenisa stołowego, czy badmintona.
  
Wodzisław Śląski   

- Za nami pierwsze warsztaty w ramach "Artystycznych ferii w WCK", których tematem przewodnim było malowanie na szkle – informuje Wodzisławskie Centrum Kultury.

Dzieciom zaproponowano wiele różnorodnych zajęć plastycznych, ruchowych i filmowych. Kto nie zdążył się zapisać, nic straconego, są jeszcze wolne miejsca. Wraz z zimową akcją rusza konkurs plastyczny dla dzieci od 6 do 8 lat, zatytułowany "Ferie z pupilem". Aby wziąć w nim udział wystarczy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką płaską w formacie A-4 (farby, kredki, ołówek czy wyklejanka) i wraz z kartą zgłoszeniową dostarczyć do WCK w terminie do 25 lutego do godz. 12. W ręce wyróżnionych trafią sympatyczne wuckowe miśki. 

Wszelkich informacji na temat konkursu i zapisów na akcję "Zima w mieście" udziela dział projektów i animacji kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

Racibórz

Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie przygotowali dla dzieci kilka atrakcji. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Obowiązywaly wcześniejsze zapisy. - Takie warsztaty to idealna okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o nowe umiejętności i pomysły, dobrze się zabawić oraz jednocześnie pożytecznie spędzić feryjne przedpołudnie - mówi Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu. 

Do udziału w zajęciach zaproszono dzieci od 7 roku życia. Zajęcia prowadzą przedstawicie Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie. To kontynuacja współpracy z GZOKSiT, zapoczątkowana w ubiegłym roku. 

Komentarze

Dodaj komentarz