Archiwum Wojciech Kiljańczyk Przewodniczący Rady Miasta Rybnik
Archiwum Wojciech Kiljańczyk Przewodniczący Rady Miasta Rybnik

Na to jednak nie chce zgodzić się ugrupowanie Zbigniewa Ziobry, który zaraz po przejęciu władzy w 2015 roku, wziął się za reformę wymiaru sprawiedliwości, czego efektem jest coraz większa przewlekłość postępowań sądowych, a wiele spraw rzucających cień na rządzących, zostało zwyczajnie zamiecionych pod dywan.

Wróćmy jednak do europejskiego Funduszu Odbudowy, czyli instrumentu wzmacniającego gospodarkę poszczególnych państw po pandemii. Może się bowiem okazać, że ciągły konflikt z Komisją Europejską, doprowadzi nas do tego, że polskie samorządy, przedsiębiorcy, instytucje i rodziny, nie otrzymają 58,1 miliarda euro (około 270 miliardów złotych). Jak zatem nazwać taką postawę?

W sprawę zaangażował się prezydent Andrzej Duda, ten sam, który podpisał ustawę tworzącą Izbę Dyscyplinarną. Czy zatem widzi zmiany, które również i jego mogą wypchnąć poza nawias poważnej polityki? Na pewno zauważył tąpnięcie sondażowe Prawa i Sprawiedliwości oraz fiasko Polskiego Ładu, co spowoduje porażkę wyborczą jego macierzystej partii w najbliższych wyborach. Podjął się ratowania twarzy polskiej polityki w wydaniu sprawujących władzę. Jeszcze kilka miesięcy temu ten sam krok obiecywali Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Słowa jednak nie dotrzymali. Okazuje się, że impas wewnętrzny oraz skupienie wokół budowania większości sejmowej, spowodowało brak możliwości rozwiązania konfliktu wobec tej sprawy wśród radykalnych polityków polskiej prawicy.

Niedawno europoseł Adam Bielan stwierdził, że Polska może zrezygnować ze środków przysługujących nam w ramach Funduszu Odbudowy! Na akceptację Krajowego Planu Odbudowy czekamy już wiele miesięcy, bo od maja 2021 roku. Został on przygotowany w pośpiechu i z pominięciem wielu wniosków strony samorządowej. Po drodze mieliśmy specyficzny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym unijne prawo jest częściowo niezgodne z polską Konstytucją.

Decyzje o uruchomieniu bądź rezygnacji ze środków KPO z pewnością zapadną w najbliższych tygodniach. Należy liczyć na głęboką refleksję wśród polityków prawicy. Rację bowiem ma europoseł Radosław Sikorski twierdząc, że „Józef Stalin pozbawił Polskę uczestnictwa w Planie Marshalla, a rząd PiS rozważa pozbawienie Polski uczestnictwa w Europejskim Planie Odbudowy”.

Komentarze

  • supermek2684 22 lutego 2022 15:25 SODOMITY DEWIANNTY LIBERALNY ZLODZIEJASZKI ULEGNIEMY EUROKRATOM BRUKSELI i BERLINOWI ZA PINIAZEK SREBRNY 270 MILARDOW JUDASZOWYCH KASY TO JEST GORSZE NIZ NORMALNE =DEMORALIZACJA UNIZONOSCI DEWIANCTWA CENA STASZNA FEDERALIZM SODOMY i GOMORY 2 Z PIENIAZKAMI POD PACHA NIE MA MOJEJ ZGODY NA HANDLOWANIA WARTOSCIAMI CHRZESCIJANSKIMI BEZ WARTOSCI BOGA NIE MIEC HONORU NIE MIEC i SWOJEGO KRAJU UKOCHANEJ MATKI NIE MIEC TO JUZ GORSZE NIZ SMIERC WOLE BEZ NEPOGANSTWA i BEZ SODOMITOW JA MAM SWOJEGO BOGA HONOR i OJCZYZNE BEZ PIENIEDZY UNIJNYCH EUROFEDRALISTYCZNYCH DEWIANTOW WYTRZYMIEMY MOMY SWOJA GOSPODARKE MORSKA PRZEMYSLOWA NA GOWNO NAM SREBRNIKORZE JUDASZOWE NIENIEEE TYLKO SWOJA WALUTE ZLOTY i SUWERENNA POLSKE Z WARTOSCIAMI CHRZESCIJANSKIMI KONIEC KROPKA LUKASZ Z RYBNIK NOWINY BEZPARTYJNY PRAWDZIWY POLAK KATOLIK H MEZCZYZNA !!
  • supermek2684 22 lutego 2022 15:15PER KILIANCZYK DIOBOL UNIJNY MOWI UKLEKNIESZ DOMY CI PIENIAZKI A SPRZEDAWCZYK UKLEKNAL i TAKIE OSOBNIKI ANTYPOLSKIE JAK TY i TWOI KOLESIE JAK PIJACZYNO00,49 Z PLATFORMY i LEWICY TO ZROBICIE ZALOSNI PODZDEGACZE UNIJNI ZA SREBRNIKI UNIJNE TO BYSCIE SIE SPRZEDALI i CZORTOWI I DLA MNIE JESTESCIE JAK TE FARYZEUSZE CO CHODZILI DO RZYMSKICH DYGNITARZY ZALOSNIACY ZAWISTNI CHCIWE DRANIE POLAK BEZPARTYJNY PRAWDZIWY Z RYBNIK 37 lot
  • Olga 21 lutego 2022 14:28Czy zgadzasz się aby dziecko Kasi Tusk dostało 500+ (Kasia otrzymala w prezencie torebkę za 30 000 zł ) kosztem ludzi którzy zasuwali po 50 lat i musza na nie płacić.
  • Marek 16 lutego 2022 20:14Czyli jak bedziemy sluchac sie Liberalow i zboczencow ktorzy w Unii maja obecnie prijorytetowy glos to kasa bedzie a jak nie to dopiero dostaniemy jak tacy w Polsce dojda do wladzy.
  • Janusz K 16 lutego 2022 19:41Pan zapomnial ze w Polsce rzadzi wiekszosc demokratycznie wybrana a nie zboczeny propagandowi z Unni
  • Janusz K 16 lutego 2022 19:38Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata ,cale bogactwo oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Damy ci te 270miliardow jak uklekniesz i nam Unni oddasz poklon zgadzajac sie ma to co my chcemy i uznasz nie w sobie a w nas Boga

Dodaj komentarz