Hokeiści z Jastrzębia rozpoczęli zmagania w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Roberta Kalabera bronią w obecnej kampanii tytułu najlepszej drużyny w kraju. W zeszłym sezonie jastrzębianie do finału dotarli, przegrywając po drodze tylko jedno spotkanie. Pierwszym przeciwnikiem JKH w walce o obronę tytułu jest 6. ekipa fazy zasadniczej czyli KH Energa Toruń. Jastrzębianie rundę zasadniczą zakończyli na pozycji 3. i są faworytem potyczki, której stawką jest półfinał PHL, tym bardziej, że w pięciu meczach rozegranych pomiędzy JKH z Energa, cztery na swoja korzyść rozstrzygnęli jastrzębianie.
Pierwsze dwa mecze ćwierćfinału rozegrane zostały na Jastorze. W środę wieczorek jastrzębianie zaprezentowali się bardzo dobrze i pewnie wygrali 5:1. Co prawda pierwsi bramkę zdobyli goście, ale później trafiali już tylko podopieczni Roberta Kalabera. Na uwagę zasługuje występ duetu Dominik Paś i Egils Kalns, których trafienia i asysty były kluczowe w tym pojedynku.
Dzień później nie było już tak dobrze. Hokeiści JKH mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili pokonać bramkarza z Torunia. Do tego często łapali kary, co w II tercji przyjezdni wykorzystali i mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1. W 3. minucie dogrywki na listę strzelców wpisał się Syty i to torunianie cieszyli się z wygranej.
Teraz rywalizacja do czterech zwycięstw przenosi się do Torunia, gdzie JKH zagra w niedzielę i poniedziałek. Następnie walka o półfinał wróci do Jastrzębia-Zdroju.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 1:2 d. (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:1)
: Razgals (33.) – Kalinowski (34.), Syty (63.)
JKH: Nechvatal – E. Sevcenko, Kamienieu, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns – Kostek, Horzelski, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk – Jelszański, Wróblewski, Jarosz, Płachetka.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
: A. Sevcenko (6.), Paś (21., 42.), Kalns (22.), Razgals (56.) – Syty (3.)
JKH: Nechvatal - E. Sevcenko, Kamienieu, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns - Kostek, Bahalejsza, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk - Horzelski, Jelszański, Pelaczyk, Jarosz, Płachetka.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt