Materiały prasowe Zdzisław Osiński odbiera order
Materiały prasowe Zdzisław Osiński odbiera order

Organizatorem był Krzysztof Konstanty Radziwiłł i generał Adam Majchrzak z udziałem  Jacka Danieluka, burmistrza Terespola. 

Rozważaniom przewodniczył biskup senior diecezji drohiczyńskie Antoni Pacyfik Dydycz.

W trakcie rekolekcji brat kurkowy Zdzisław Osiński został odznaczony Komandorią Orderu św. Floriana z gwiazdą za wybitne zasługi w realizowaniu statutowych zadań stowarzyszenia w dziedzinie upowszechniania służby Polsce, związanej z imieniem jednego z jej patronów. 

W rekolekcjach wzięli udział bracia z bractw strzelców kurkowych z całej Polski m.in. Terespola, Gdańska, Zabrza, Toszka  Ciechanowca, Żor, Zabrza. Przybył też przeor generalny Zakonu Rycerskiego Świątyni Jerozolimskiej wraz z małżonką.

Materiał nadesłany 


 

Komentarze

  • Kolega 29 września 2022 19:31Zdzisław osiński to największy oszust w Żorach. Uważajcie i omijajcie tego delikwenta szerokim łukiem. Manipuluje, żebra i udaje biznesmena, ale iluzja. Uważajcie bo gość ma odpowiedz na każde pytanie będąc kompletnym bankrutem i żebrakiem. Żadna z firm osinskiego nie jest na jego nazwisko jest tylko figurantem uciekającym od długów.
  • Żorzanin 25 sierpnia 2022 14:10Zgadzam się z treścią powyżej. Zdzisław osiński nie kojarzy się z medalami lecz z oszustwami, krętactwem, zarzutami prokuratora, odsiadką, oszustwem Bogu ducha winnych przedsiębiorców itp. W które drzwi nie kopniesz w Żorach to osiński jest znany tylko z jednego zdania - „jak najdalej od tego pana” Wstyd jakie gotuje sobie Bractwo Kurkowe w Żorach, ale od lat wiadomo „śmietanka” dobrego dnia i sporo refleksji.
  • Życzliwy 25 sierpnia 2022 07:44To jakiś niesmaczny żart! Ktoś taki jak Zdzisław Osiński dostaje medale? Proszę zapoznać się ze statusem Bractwa Kurkowego, a nie rozdawać medale które tracą na znaczeniu jeżeli otrzymują go osoby pokroju pana Osińskiego. „Przedsiębiorca”? a jakie przedsiębiorstwo prowadzi pan Osiński? Chyba, że zalegające niebezpieczne odpady na posesji pana Osińskiego to przedsiębiorstwo? Materiał na dobrą komedię…

Dodaj komentarz