Piłkarzy z Rybnika czeka trudna walka o utrzymanie w IV lidze. Dla wielu kibiców Zielono-Czarnych jest to mocno niezrozumiałe, w jaki sposób klub, który jeszcze kilka sezonów temu walczył w I lidze, obecnie broni się przed występami w klasie okręgowej. Po rundzie jesiennej rybniczanie zajmują 13. miejsce w ligowej tabeli i punktów potrzebują jak tlenu. W przerwie zimowej do klubu przyszło kilku doświadczonych zawodników. Za poprawę skuteczności ma być odpowiedzialny m.in. Przemysław Brychlik, który bronił barw ROW-u w latach 2016-18. W defensywie rządzić ma Marek Krotofil, powracający do ekipy z ul. Gliwickiej z Polonii Bytom.
Pierwszym rywalem ROW-u 1964 w rundzie wiosennej były rezerwy GKS-u Tychy. W pierwszym starciu tych ekip tyszanie wygrali w Rybniku 3:1. Mecz rewanżowy lepiej rozpoczęli rybniczanie, którzy po trafieniu Brychlika prowadzili 1:0. Gospodarze szybko jednak wyrównali, a co gorsza – strzelec bramki do ROW-u musiał opuścić murawę z powodu kontuzji już w 40. minucie. Po zmianie strona na boisku dominowali gospodarze, którzy byli bardziej skuteczni i ostatecznie wygrali 4:1, awansując na pozycję lidera. Rybniczanie spadli w tabeli na miejsce 14.
W najbliższą sobotę, podopieczni Dariusza Widawskiego rozegrają niezwykle istotny mecz jeżeli chodzi o układ tabeli. Rybniczanie pojadą bowiem do Gorzyc, gdzie zmierzą się z Czarnymi Piotra Haudera, czyli ekipą która również walczy o utrzymanie statusu czwartoligowców. Początek tego spotkania o godz. 15.