Po trzech meczach z Unią Oświęcim jastrzębianie przegrywali 3:0 i chcąc przedłużyć rywalizację – trwająca do czterech wygranych, musieli w końcu pokonać Unistów.
Pierwszą okazją była starcie zaplanowane na 24 marca. Mecz, podobnie jak poprzednie, był bardzo wyrównany. Jastrzębianie za sprawą bramek Bondaruka, Bahalejsza i Pasia trzykrotnie wychodzili na prowadzenie. Goście za każdym razem doprowadzali jednak do remisu i do wyłonienia potrzebna była dogrywka. Ta, dość szybko się skończyła, bo już w 3. minucie decydujące trafienie zaliczył Rac.
Po czterech meczach Unia prowadziła więc, w rywalizacji półfinałowej, 3:1. Kolejny mecz rozegrano w niedzielę, 27 marca, tym razem na lodowisku w Oświęcimiu. I tradycyjnie już w regulaminowym czasie gry nie wyłoniono zwycięzcę. Tym razem jednak była potrzebna do tego seria rzutów karnych, w której więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie. Wygrywając, doprowadzili do wyniku 3:2 w serii do czterech wygranych. Szóste spotkanie odbędzie się na Jastorze 29 marca. Jeżeli JKH wygrał, to siódmy, decydujący mecz zostanie rozegrany w Oświęcimiu.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:3)