Po porażce z Ruchem Chorzów, która praktycznie przekreśla marzenia żorskiego MTS-u o awansie do ekstraligi, piłkarki ręczne z Żor podejmowały na swoim parkiecie ekipę MKS-u Karkonosze-Jelenia Góra, zajmującą 3. miejsce w ligowej tabeli. Kibice zastanawiali się, czy ich ulubienice znajdą na tyle motywacji, żeby powalczyć o wygraną, zapewniającą im pozycję wicelidera I ligi.
Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po 20 minutach gry prowadziły 9:7. Końcówka I połowy należała jednak do miejscowych i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 13:11 na korzyść MTS-u. Po zmianie stron żorzanki szybko odskoczyły swoim rywalkom na 6 bramek i kontrolowały wydarzenia na parkiecie, wygrywając ostatecznie 33:29.
Kolejny mecz MTS z Żor rozegra dopiero w ostatni dzień kwietnia. Wtedy to podopieczne Bartłomieja Dudy pojadą na mecz do Krapkowic, gdzie zmierzą się z Otmętem.

PO MECZU POWIEDZIAŁA
Agnieszka Gawron, zawodniczka MTS-u
Pierwsza połowa była wyrównana. Jeden zespół chyba prowadził tylko dwoma bramkami i to było największa przewaga. To my odjechałyśmy na początku II połowy i zrobiła się różnica sześciu bramek, zapowiadało się, że będzie już spokojnie do końca. Niestety, mecz trwa sześćdziesiąt minut. Gdzieś przespana druga część drugiej połowy i pojawił się nerwy. Przeciwniczki doszły nas na jedną bramkę, przetrzymałyśmy to. Mecz bardzo ważny. Akurat jesteśmy po przegranym pojedynku z Chorzowem, dlatego bardzo chcieliśmy wygrać z Jelenią Górą, szczególnie u siebie, przed własną publicznością. Do końca ligi jeszcze wszystko może się wydarzyć, każdy punkt będzie ważny.

MTS Żory – MKS Karkonosze Jelenia Góra 33:29 (13:11)
MTS: Pielesz 8, Mikosz 6, Barska 4, Sójka 4, Donets 3, Kanicka 3, Wołczyk 3, Jaworska 1, Więckowska 1, Biernacka, Gruca, Maziarek, Okręglak, Skrzypek.

1. Ruch Chorzów    16    45    543-333
2. MTS Żory    16    42    527-379
3. Karkonosze-Jelenia Góra    16    39    549-452
4. Dziewiątka Legnica    16    29    487-468
5. SPR Olkusz    16    26    444-421
6. Sośnica Gliwice    17    21    482-504