fot. Dominik Gajda.
fot. Dominik Gajda.

Dziś na Śląsk ponownie przyjechał premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził Centralną Stację Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Podczas konferencji prasowej przekazał, że liczba ofiar w kopalni Zofiówka wzrosła do sześciu osób. Pod ziemią nadal znajduje się czterech zaginionych górników. Trwa akcja ratownicza.

- Dziękuję wszystkim ratownikom, którzy zawsze idą bez wahania ratować życie. Dziękuję za ich ofiarność i za ich odwagę. Dziś wiemy, że kolejni dwaj górnicy nie żyją. To jest już sześciu górników z Zofiówki - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki.

JSW poinformowała także, że wzrosła liczba ofiar z kopalni w Pawłowicach. Jeden z 21 górników z kopalni Pniówek, przebywających w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zmarł w niedzielę po 19- tej. To szósta ofiara wybuchu metanu do którego doszło w środę po północy. Siedmiu osób nadal nie odnaleziono. 

- Stan pacjenta był skrajnie ciężki – oparzenia 90% powierzchni ciała, w tym 35% oparzeń III stopnia wraz z oparzeniem dróg oddechowych. Miał 31 lat - informuje Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Komentarze

  • ryryr 25 kwietnia 2022 10:43Słowa nie potrafią wyrazić tego nieszczęścia...
  • Mati 25 kwietnia 2022 10:18RIP...

Dodaj komentarz