Policja.pl / Zdjęcie poglądowe.
Policja.pl / Zdjęcie poglądowe.

W czwartek 19 maja, około godziny 18:10 na terenie Rydułtów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy.

- Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. Ponadto w trakcie czynności stróże prawa ustalili, że kierujący jest poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Rybniku, stąd też noc spędził w policyjnym areszcie - informuje wodzisławska policja.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości, może mieć tragiczne skutki. Nietrzeźwi kierujący są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg - dotyczy to również kierujących pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu.

- Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za jazdę po alkoholu. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym, niż mechaniczny np. rowerem czy hulajnogą elektryczną, grozi mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych - podkreśla policja.

Komentarze

Dodaj komentarz