KPP w Wodzisławiu Śląskim
KPP w Wodzisławiu Śląskim

Policjanci w środę przed godziną 18 na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i 3 Maja w Syryni, zauważyli kierującego motocyklem, który na ich widok energicznie zawrócił i pojechał w kierunku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej, jednak mężczyzna zignorował sygnały mundurowych i przyspieszył. Policjanci prowadzili pościg za 18-latkiem ulicami 3 Maja, Krzyżową oraz Gołężyców. Kierujący jednośladem wjechał w pole uprawne, po czym przedostał się na drogę leśną, gdzie ugrzązł. Postanowił wtedy dalej uciekać pieszo. Policjanci dogonili go i zatrzymali, w rejonie ulicy Polnej w Lubomi.

Motocykl, którym jechał młody mężczyzna, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał zawartej polisy OC, a on sam nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. 18-latek posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna posiadał też w swoim miejscu zamieszkania krzak konopi indyjskiej, który również został zabezpieczony.

Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Będzie się też tłumaczył przed sądem, za złamanie szeregu przepisów z ustawy o ruchu drogowym, których dopuścił się podczas ucieczki, a także za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, brakiem OC i brakiem uprawnień do kierowania motocyklem. Grozi mu grzywna, nawet do 30 tysięcy złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz