Dominik Gajda Robert Lewandowski Redaktor Naczelny Tygodnika Regionalnego
Dominik Gajda Robert Lewandowski Redaktor Naczelny Tygodnika Regionalnego "Nowiny"

12,4 proc. - o tyle rok do roku wzrosły średnie ceny dóbr i usług w kwietniu. Nie trzeba jednak śledzić danych przedstawianych przez GUS, żeby zauważyć horrendalny wzrost cen na każdym kroku. Idąc do sklepu wielu chwyta się za głowę. Nie można też przyzwyczajać się do określonych cen, bo te rosną właściwie z dnia na dzień. Dalsze szacunki też nie napawają optymizmem.

Jak szacują analitycy, inflacja w maju ma zbliżyć się do 14 proc, zaś w miesiącach wakacyjnych nawet do 16 proc. W takim tempie, na koniec roku przekroczy próg 20 proc. Gdzie leży problem? Eksperci wskazują, że ciągle nakręcana jest tzw. spirala płacowo-cenowa. Ceny idą w górę, a my chcemy więcej zarabiać. Politycy tłumaczą to wojną w Ukrainie, która pojawiła się tuż po pandemii, wywołując kolejny kryzys. Ale czy jednak nie jest tak, że każdy pretekst jest dobry?

Już przedłużający się lockdown był dla wielu absurdem, teraz część elity politycznej próbuje wytłumaczyć swoje decyzje sytuacją na wschodzie. Co będzie dalej? Mamy początek czerwca, a już straszą nas kolejną falą zachorowań, która pojawi się jesienią. Skończy się wojna, wróci pandemia? Oczywiście nic do rzeczy nie mają tu rekordowe zarobki niektórych spółek czy najwyższe w historii marże giganta paliwowego. Bo, żeby jeden mógł zarobić, inny musi na tym stracić.

Komentarze

  • Były Inspektor Pracy 03 czerwca 2022 19:32Panie ,przecież to proste.Inflacja w Polsce jest celowa.Aby rozdawać trzeba Kogoś okrasc a najlatwiej jest okraść Tych co mają niezainwestowane poprawnie oszczędności i o te oszczędności tu biega. Wszak nie nadarmo prezes NBP kiedyś stwierdził że na lokatach ludzie mają 130mld zł .Dotego zmuszono ich do udzialu w PPK,PPE itp gdzie wartość uskładanych środków topnieje . Już niedługo wszyscy emeryci będą dostawać 14stki gdyż ich emerytury nie będą nic warte Rząd daje 7%,a drugą ręką kradnie 14%...Tak twierdzę ...:kradnie gdyż skoro w Europie inflacja średnia to 6%to ile tam musi być faktyczna skoro u nas jest aż 14%?-jest więc znacznie mniejsza. Malo , znów przestało się opłacać pracować ,ciułac a opłaca się trwionic, obijać, kombinować a może nawet zostać menelem.T en kraj Polska nigdy nie będzie normalny. Wszystkie opcje kradną i oszukują. PSL bo KRUS dla bardzo bogatych i nepotyzm, SLD gdyz pedalstwo i tęcze jako priorytet, Tusk z mafią kolesi to dobiero wyprzedaż, Balcerowicz też to życiowy oszust,-przypomnijmy chociażby książeczki mieszkaniowe i dochody bankierów, no i to co wyprawia PIS-brak szacunku do tych co całe życie pracowali i starali się dobrze zarządzać.To wszystko to jedno wielkie szambo, demokracja złodzieji i oszustów, demokracja glupoli w których pieszy wchodzi przed sam pojazd. Kto wie ,może Królowa Angielska by się tu sprawdziła. Nie ma sensu chodzić na wybory. Tu niema demokracji!

Dodaj komentarz