MOK Żory Artyści pokazują piękno Żor
MOK Żory Artyści pokazują piękno Żor

W trzy najjbliższe soboty - 11, 18 i 25 czerwca odbędą się otwarte mini plenery malarskie, zorganizowane dla zdolnych, młodych ludzi. Ich realizacja pozwoli na obecność sztuki w przestrzeni Starego Miasta, wyjście z pracowni plastycznych, pracę pod gołym niebem, a wszystko to w klimatycznych, wąskich alejkach Starego Miasta.
 
Głównym wyzwaniem z którym będą musieli zmierzyć się uczestnicy zadania, będzie przelanie na płótno swoich wizji miasta, ujęcie jego wyjątkowej panoramy, a wszystko to pod okiem doświadczonej artystki - Katarzyny Wieczorek, przy wsparciu Anny Bodzek-Sikory i Marzeny Kuczery, plastyczek pracujących na co dzień w Studio Działań Artystycznych.

Katarzyna Wieczorek - artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Artystycznym, magister sztuki; nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim, absolwentka filologii polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (studia magisterskie), laureatka stypendium Ministra Edukacji Narodowej 2007 r., czynnie działająca w wielu kołach naukowych (wystąpienia na konferencjach naukowych i publikacje), autorka wystaw zbiorowych i indywidualnych. W swojej twórczości malarskiej zajmuje się szczególnie zagadnieniem światła, które modeluje formę, nadając jej charakter bliskości.
 
Ujęcie miasta w artystycznej formie, będzie nie tylko okazją do wyrażenia własnego stylu i charakteru, ale i podkreślenia zjawisk zachodzących w Żorach, co będzie ponadczasowym  dokumentem współczesności. 

Projekt Żorskie kamienice został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Komentarze

Dodaj komentarz