Źródło: Policja Jastrzębie-Zdrój
Źródło: Policja Jastrzębie-Zdrój

W nocy z soboty na niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju doszło do włamania do hurtowni, skąd skradziono papierosy o wartości prawie 40 tysięcy złotych. Około godziny 4:00 pracownicy firmy ochroniarskiej ujawnili włamanie. Złodzieje, aby dostać się do środka, przecięli siatkę ogrodzeniową i wyłamali drzwi oraz rolety w oknie, powodując straty w wysokości prawie 7 tysięcy złotych. 

- Z terenu hurtowni ukradli 1500 paczek papierosów. Poinformowani o tym zdarzeniu jastrzębscy kryminalni od razu przeszli do działania. Dzięki pracy operacyjnej, przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu parę godzin później na terenie Sosnowca po siłowym wejściu do mieszkania zatrzymano podejrzanych mężczyzn w wieku 33 i 45 lat. W mieszkaniu zabezpieczono skradzione papierosy - informuje jastrzębska policja.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Dodatkowo czynów tych dopuścili się w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi im wieloletni pobyt w więzieniu. 

 

Źródło: Policja Jastrzębie-Zdrój.

Komentarze

Dodaj komentarz