Policja Śląska
Policja Śląska

Do sytuacji doszło w nocy z czwartku na piątek 24 czerwca na ulicy 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach. Na drodze znaleziono zakrwawionego, 41-letniego mężczyznę. Ten miał liczne raty kłute, które najprawdopodobniej zostały mu zadane nożem. Gdy zabierało go pogotowie, jeszcze żył. Zmarł przed rozpoczęciem operacji.

- Zdarzenie zostało sklasyfikowane jako zabójstwo - potwierdza Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Na miejscu przez wiele godzin trwały czynności kryminalne pod nadzorem prokuratury. Zabezpieczono ślady i zebrano dowody, które być może pozwolą ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Podejrzewani o zabójstwo już zatrzymani

Dziś nad ranem Śląska Policja poinformowała, że zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn.

- Zatrzymani mają 28 i 31 lat. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, gdzie usłyszą zarzuty - informuje policja.

Na chwilę obecną nie wiadomo jednak czy mężczyźni przyznali się do winy oraz jaki był poszczególny udział zatrzymanych w zabójstwie 41-latka. Sprawa będzie toczyła się z art. 148 Kodeksu karnego, tj. o zabójstwo. Zgodnie z Kodeksem, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. Więcej szczegółów dowiemy się w najbliższych dniach.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • DKW 28 czerwca 2022 18:45Natura sama się oczyściła, jeden bandzior nie żyje a dwóch pozostałych będzie siedzieć do końca życia....
  • K.r 25 czerwca 2022 14:27Nie ładnie panie burak ? Wszyscy wiedzą jaki był Sebastian prosił się o to już nie raz , pod wpływem alkoholu był niebezpieczny 16 latke żeby uderzyć z bronią żeby chodzić oczywiście nikomu nie życzy się śmierci ale niewiadomo co by się wydarzyło . Zbierało się aż się nazbierało nie żal wcale.
  • Buraczek 25 czerwca 2022 09:55Każdy Juz słyszał kto zabił, nie ładnie panie Burak. Obyś do końca życia siedział w więzieniu tego Ci życzę K. B.

Dodaj komentarz