KPP Mikołów Rannego ośmiolatka zabrało do szpitala Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
KPP Mikołów Rannego ośmiolatka zabrało do szpitala Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Do wypadku doszło w sobotę (2 lipca) po godzinie 12 w Orzeszu, niedaleko skrzyżowania ulic Ściegiennego i Słowackiego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, iż 32-latek kierujący volkswagenem passatem, jadąc w kierunku Bełku, zderzył się czołowo z jadącym na rowerze dzieckiem. Mężczyzna był trzeźwy. 8-letni chłopiec nie miał karty rowerowej ani kasku ochronnego, a na drodze przebywał bez opieki. Dziecko trafiło do katowickiego szpitala. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o respektowanie obowiązujących przepisów, rozwagę oraz ostrożność. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Apel kierowany jest także do rodziców, by pamiętali o bezpieczeństwie swoich pociech, których aktywność na świeżym powietrzu, zwłaszcza teraz w okresie wakacji, jest zdecydowanie większa.

KPP Mikołów
 

Komentarze

  • Obywatelka24 04 lipca 2022 22:55Religia ważniejsza. Jak ja chodziłam do szkoły miałam 4-5 razy w ROKU pogadankę o przepisach ruchu drogowego (z milicją/policją) - a praktycznie WSZYSCY mieli w 5 klasie kartę rowerową (a w 8 klasie dużo miało kartę motorowerową), dziecko przez 6 lat (!) 2 GODZINY (!!!) - nikt po ukończeniu 6 klasy nie miał karty rowerowej (!). Brak opieki nad dzieckiem - ale najprościej winę zrzucić na bogu ducha winnego kierowcę. Rodzice powinni zapłacić za szkody na aucie.

Dodaj komentarz