Materiały prasowe Wyplatanie wianków
Materiały prasowe Wyplatanie wianków

Organizowane przez Uniwersytet warsztaty to szansa na zdobycie nowych umiejętności, lecz przede wszystkim świetna zabawa oraz okazja do spędzenia czasu produktywnie i w niecodzienny sposób. W sierpniu odbyły się trzy spotkania.

- Pierwsze poświęciliśmy tworzeniu świec, drugie treningowi umysłu dla seniorów, a trzecie na zaplataniu wianków. Uczestnicy byli naprawdę zadowoleni, pytali o następne wydarzenia - mówi Amelia Parka, koordynatorka projektu.

Las w słoiku

Na dwa następne miesiące Uniwersytet przygotował kolejny zestaw spotkań. 4 września odbędą się warsztaty biżuterii DIY, polegające na tworzeniu naszyjników z żywicy. 8 września przewidziano zajęcia na temat dobrych nawyków na emeryturze, a 18 września warsztaty mydlarskie.

- 25 września uczestnicy dowiedzą się, jak powiedzieć "NIE", czyli wszystkiego o asertywności - zapowiada pani Amelia.

Oto harmonogram na październik, który już warto zapamiętać, a najlepiej wyciąć z "Nowin" i zawiesić nad łóżkiem: 2 października - warsztaty wikliniarskie,15 października - warsztaty herbaciane, 22 października - warsztaty florystyczne o tematyce “Las w słoiku”, 30 października - warsztaty ze sztuki zaplatania, czyli tworzenie makramy.

Każde z zajęć odbędą się przy ulicy Jana III Sobieskiego 15 (pasaż, I piętro piętrze, w Strefie Kreatywnej Stowarzyszenia Słowem w Twarz). Jedynie spotkanie o dobrych nawykach na emeryturze, zaplanowano w domu seniora przy ulicy Elizy Orzeszkowej 17. Dodatkowe informacje, dotyczące poszczególnych warsztatów znajdziecie na profilu facebookowym Uniwersytetu Ludowego - lepszeczasy.pl bądź na stronie www.lepszeczasy.pl w zakładce “aktualności”. Aby zapisać się na warsztaty wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Link do zapisów: lepszeczasy.pl/rejestracja

Świeca radnego

- Warsztaty, które odbyły się w ramach Rybnickiego Uniwersytetu Ludowego to naprawdę rewelacyjna forma spędzenia wolnego czasu dla osób w każdym wieku. Sam miałem możliwość wykonania świecy, którą podarowałem bliskiej osobie. Serdecznie zachęcam do udziału w zajęciach, bo rozwój jest dla tych, którzy chcą od życia czegoś więcej! – podkreśla rybnicki radny Karol Szymura, współzałożyciel Stowarzyszenia Słowem w Twarz. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz