Straty Startu

Piłkarz Batereksu Nędza nie mieli z kolei problemu z odniesieniem efektownego zwycięstwa z Unią Turza. Goście, którzy zarówno w tym, jak i w poprzednim sezonie nie należą do słabeuszy w raciborskiej klasie A, rzadko przegrywają różnicą dwóch bramek. Do minionej soboty, mimo że zajmowali odległą pozycję w tabeli, posiadali przyzwoity bilans zdobytych i straconych bramek. Tak bolesnej porażki piłkarze Unii dawno nie odnieśli. Podopieczni trenera Damiana Cicheckiego to jednak zdecydowani faworyci tych rozgrywek i poza Rafako przekonywali się o tym w tej rundzie ich wszyscy rywale.Raciborzanie z kolei podbudowani przekonującą wygraną w poprzedniej kolejce dzielnie stawiali czoła Dębowi Gaszowice i do przerwy utrzymywali korzystny dla nich remis. W drugiej odsłonie gospodarze wskazali jednak przyjezdnym miejsce w szeregu.Największą niespodziankę sprawili piłkarze Górek Śląskich, którzy podejmowali rewelacyjnie spisującego się beniaminka z Jedłownika. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, a „Koziołki” nie popełniły błędów z poprzedniej kolejki, kiedy to prowadząc do przerwy 3:0, udało im się wywieźć z Kornowaca tylko punkt.Jedyne wyjazdowe zwycięstwo w jedenastej kolejce odniosła drużyna Kornowaca. Gościnnymi gospodarzami okazali się wyraźnie zniżkujący ostatnimi czasy piłkarze Bematu Lyski.Ciężki bój o punkty stoczyły w Górkach Samborowice, które kończyły spotkanie w dziewiątkę.W najbliższej kolejce najciekawiej zapowiada się mecz w Pietrowicach. Start będzie podejmował rewelację ostatniego weekendu, drużynę Rudy Kozielskiej, emocji nie powinno znów zabraknąć w meczu z udziałem Samborowic, ale trzeba pamiętać, że przeciwko liderowi w zespole gospodarzy nie będą mogli wystąpić zawodnicy ukarani czerwonymi kartkami w Górkach. (gk)Wyniki 11. kolejki: Baterex Nędza – Unia Turza Śląska 5:0 (2:0) Malina 2, J. Depta, Bugdoł, Chroboczek, Pstrążna – Buk Rudy Wielkie 1:1 (0:1) Adam – Ł. Moric, Przyszłość II Rogów – Start Pietrowice 2:2 (2:2) Matuszek, Błędowski – G. Kosiba 2, Ruda Kozielska – Gosław Jedłownik 4:1 (3:1) L. Węglorz 2, R. Węglorz, Krawiec - Jeleń, Bemat Lyski – Kornowac 0:1 (0:1) Dyrda, Górki Śląskie – Samborowice 2:0 (1:0) Ł. Czerny, T. Czerny, Dąb Gaszowice – Rafako Racibórz 4:1 (1:1) Pierchała 2, Śleziak, Doleżych dla Gaszowic, Adamowice – Krzyżkowice 1:1 (1:0) Teodorowicz – Piotrowski.1. Nędza 11 28 30:72. Pietrowice 11 26 41:153. Jedłownik 11 24 36:134. Rogów II 11 23 26:115. Gaszowice 11 22 26:176. Kornowac 11 21 26:207. Samborowice 11 19 22:188. Ruda Koz. 11 16 25:229. Górki 11 15 18:1810. Lyski 11 13 13:2111. Rafako 11 9 16:3212. Adamowice 11 8 11:2113. Rudy 11 7 18:3514. Turza 11 6 13:2415. Krzyżkowice 11 6 16:3116. Pstrążna 11 5 9:31Najlepsi strzelcy: Grzegorz Kosiba (Pietrowice) 17, Antoni Jeleń (Jedłownik) 13, Lucjan Węglorz (Ruda Kozielska) i Kołodziej (Pietrowice) po 10, Adrian Dydra (Kornowac), Krzysztof Śleziak (Gaszowice), Ryszard Piotrowski (Krzyżkowice) po 8.