KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

„Festyn Bezpieczeństwa z Mikołajkiem” - pod takim hasłem odbył się wczoraj charytatywny festyn, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego Mikołajka. Mikołaj Kubala, to syn policjanta, pracującego na co dzień w Komisariacie Policji w Gorzycach, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni - czyli SMA. Cały czas trwa walka o jego życie i zbiórka pieniędzy na najdroższy lek świata.

W trakcie wydarzenia przypominano uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać w trakcie drogi do i ze szkoły. Każdy uczestnik wspólnej zabawy mógł zobaczyć pokaz policyjnych psów z rybnickiej komendy, usiąść na policyjnym motocyklu z cieszyńskiej komendy lub w radiowozie. Dzieci miały okazję zapoznać się z przepisami ruchu drogowego poprzez zabawę w Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego, a dorośli dzięki alkogoglom mogli się przekonać, jak postrzega otoczenie osoba nietrzeźwa. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyło się pobranie odcisków palców przez technika kryminalistyki. Dla najmłodszych czekały zabawy, gry i układanie puzzli z mundurowymi. Wśród uczestników policjanci rozdawali również odblaskowe opaski, książeczki edukacyjne oraz kamizelki odblaskowe w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Straż Pożarna przeprowadziła pokaz gaszenia zapalonego oleju na kuchence elektrycznej oraz rozcinania pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym. Podczas festynu na uczestników czekały także liczne atrakcje zorganizowane przez Straż Miejską, Zakład Karny, Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz Straż Graniczną. Szkolenia z pierwszej pomocy oraz zapoznanie z wyposażeniem karetki przeprowadziła biorąca udział w festynie Maltańska Służba Medyczna.

Wolontariusze pomagający Mikołajkowi dla uczestników przygotowali liczne atrakcje: między innymi „dmuchańce”, poczęstunek, smakołyki, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, robienie warkoczyków.
Uczniowie III LO w Jastrzębiu-Zdroju zaopiekowali się pluszowymi maskotkami, które były rozchwytywane przez najmłodszych oraz zaangażowali się w malowanie twarzy, czy robienie warkoczyków. Uczniowie szkoły tańca i ruchu „SZOK”, zaprezentowali bardzo ciekawy pokaz tańca współczesnego.

Wodzirej Jakub Drzewiecki zachęcał natomiast wszystkich do wspólnej zabawy i tańców oraz przeprowadził licytacje policyjnych Sznupków.

Wszystkim służbom oraz współorganizatorom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a obecnym za udział i okazane serce.

Źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt
Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz