UM Żory
UM Żory

Osadzenie kapsuły poprzedzi wiele ciekawych wydarzeń m.in. konkurs, sporządzenie listu upamiętniającego czy wyjątkowe wydanie żorskiej gazety. Pod koniec października mieszkańcy znajdą w swoich skrzynkach pocztowych unikatowy numer miesięcznika Nowiny Żorskie, wydanego z okazji 750-lecia praw miejskich Żor. To wydanie będzie stylizowane na starodruk, znajdzie się tam wiele informacji związanych z historią miasta.

Wydaniu gazety towarzyszy konkurs plastyczno-literacki ogłoszony wśród uczniów żorskich szkół podstawowych pn. „Żory za 50 lat”. W planie jest także sporządzenie uroczystego listu upamiętniającego rocznicę 750-lecia założenia miasta Żory, na którym będzie mógł podpisać się każdy mieszkaniec. List będzie wystawiony w Urzędzie Miasta Żory oraz w Galerii Wiślanka, która jest partnerem wydarzenia oraz podczas eventu umieszczenia kapsuły czasu przy ul. Klimka  Żorach, by każdy chętny mógł złożyć swój podpis na tym wyjątkowym liście do przyszłym Żorzan.

- informują władze miasta.

Jubileuszowe Nowiny Żorskie, prace konkursowe, list oraz szereg pamiątek naszych czasów przygotowanych przez Urząd Miasta i żorskich przedsiębiorców trafią do wytworzonej na tę okazję kapsuły czasu, która zostanie zakopana w reprezentacyjnym miejscu Żor z zamiarem odkopania jej za 50 lat, na kolejny miejski jubileusz.

- dodają.

Kapsułę wyprodukuje firma Staltech z Raciborza, specjalizująca się w produkcji wyrobów ze stali nierdzewnej, a wieko, które zostanie specjalnie stworzone na tę okazję przygotuje żorska firma HLS System. Miejsce, w którym znajdzie się kapsuła na kolejne 50 lat, będzie nową atrakcją turystyczną Żor oraz wspaniałym uzupełnieniem rewitalizowanej właśnie ulicy Klimka.

- przekazuje Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Miasta w Żorach, Galeria Wiślanka w Żorach oraz Wydawnictwo Nowiny – wydawca miesięcznika Nowiny Żorskie.

Komentarze

Dodaj komentarz