Przetasowania za plecami lidera

Nadal zaskakują piłkarze z Rudy Kozielskiej. Tym razem nie sprawili niespodzianki faktem wywalczenia trzech punktów, bo mieli za przeciwnika ostatni zespół tabeli, ale tym, że jeszcze na trzy minuty przed końcem meczu remisowali z Pstrążną 3:3.Poważnego urazu głowy w meczu Bematu Lyski z Pietrowicami nabawił się bramkarz drużyny gości. W podbramkowym starciu golkiper został zahaczony podeszwą buta i trafił do szpitala.Piłkarze Nędzy pokonali Kornowac, ale przegrali pierwszą połowę. Nie wykorzystali też dwóch rzutów karnych. Po drugiej „jedenastce” skutecznie jednak dobijali.Po raz pierwszy od ośmiu kolejek zwycięstwo odnieśli piłkarze Krzyżkowic. Pokonali na własnym boisku wyżej notowane Rafako 4:1, a bohaterem spotkania został Ryszard Piotrowski, który strzelił dla swojego zespołu trzy bramki.W ostatnich trzynastu minutach meczu z Adamowicami szczęcie uśmiechnęło się trzykrotnie do piłkarzy Unii Turza. Goście jeszcze w 76. minucie przegrywali z przedostatnią drużyną tabeli 1:2. W pozostałym do zakończenia meczu czasie zdobyli trzy bramki i wywieźli z Adamowic trzy punkty.Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższa kolejka. W trzech spotkaniach będą się ważyć losy mistrzostwa jesieni. Gosław Jedłownik podejmuje Baterex. Drużyna trenera Janusza Kosubka ostatnio zawiodła, a Damiana Cicheckiego, którego syn co rusz wpisuje się na listę strzelców, rzadko w tym sezonie rozczarowuje. Jeśli goście zdobędą punkt, będą mistrzami jesieni niezależnie od wyniku ostatniego spotkania tej rundy.W Pietrowicach zagrają z kolei piłkarze Górek Śląskich, którzy w ostatniej kolejce wypunktowali Gosława; a Ruda Kozielska wyjeżdża do Rogowa, by przerwać imponującą passę Przyszłości II.Wyniki 13. kolejki: Krzyżkowice – Rafako Racibórz 4:1 (3:0) Piotrowski 3, Gatnar – Handziuk, Baterex Nędza – Kornowac 3:1 (0:1) J. Depta 2, S. Cichecki – Dyrda, Przyszłość II Rogów – Buk Rudy Wielkie 5:1 (2:1) Kołek, Drożdż, Matuszek, Mołdrzyk, Kucza – Depta, Ruda Kozielska – Pstrążna 5:3 (2:1) Miera 2, Kręcichwost 2, L. Węglorz – S. Gatnar 2, Adam, Bemat Lyski – Start Pietrowice Wielkie 0:1 (0:1) Hyla, Górki Śląskie – Gosław Jedłownik 3:1 (1:1) Kałuża, Balcar, Sitek – samobójcza, Dąb Gaszowice – Samborowice 1:1 (0:1) Pozimski – Tatara, Adamowice – Unia Turza Śląska 2:4 (1:1) Teodorowicz, Dyrszka – Mucha, Kamiński, Dziedosz, samobójcza.1. Nędza 13 34 35:82. Rogów II 13 29 40:123. Pietrowice 13 29 42:164. Jedłownik 13 27 47:165. Kornowac 13 24 30:246. Gaszowice 13 23 30:227. Ruda Koz. 13 22 31:258. Samborowice 13 20 23:219. Górki 13 18 22:2210. Lyski 13 13 13:3211. Turza 13 12 21:2912. Rafako 13 12 21:4013. Rudy 13 10 20:4014. Krzyżkowice 13 9 20:3315. Adamowice 13 8 15:2916. Pstrążna 13 5 12:45Najlepsi strzelcy: Antoni Jeleń (Jedłownik), Grzegorz Kosiba (Pietrowice) po 17, Lucjan Węglorz (Ruda Kozielska) 12, Ryszard Piotrowski (Pietrowice) 11, Krzysztof Śleziak (Gaszowice), Kołodziej (Pietrowice) po 10. (gk)