Start mistrzem jesieni

Szansy zrównania się punktami z przewodzącą dotąd stawce Silesią nie zmarnował Start Mszana, pokonując na własnym boisku Rymera Rybnik. Rybniczanie przegrali drugi mecz z rzędu i nie zajmują po rundzie jesiennej miejsca, jakie by ich satysfakcjonowało.Nieoczekiwanie na własnym boisku przegrali piłkarze Jedności Jejkowice. Po obiecującym zwycięstwie przed tygodniem w Niedobczycach wydawało się, że mogą zdobyć kolejne trzy punkty z rywalem o podobnym potencjale do Rymera. Jednak „górnicy” z Radlina, choć przegrali pierwszą połowę, w drugiej zagrali o trzy punkty i wracali do domu z całą pulą.W Czyżowicach zbyt szybko do głosu doszli goście. Po pierwszych 45 minutach Naprzód przegrywał z Krzyżanowicami 0:3. Po przerwie podopieczni trenera Janusza Kosubka strzelili gospodarzom jeszcze jednego gola i sprawili największą niespodziankę w kolejce zamykającej rundę jesienną. Tak wysoko przed własną publicznością piłkarze Naprzodu nie przegrali od wielu lat.Zdziwili się bardzo sympatycy jedenastki z Kuźni Raciborskiej. Maxpol prowadził do przerwy 2:1 i był pewny zainkasowania trzech punktów. Beniaminek z Zawady potrafi jednak zaskoczyć i tak też się stało w drugiej połowie. Naprzód zdobył dwa gole i wyjechał z Kuźni z trzema punktami.Nie dał rady odrobić jednobramkowej straty z pierwszej połowy beniaminek z Tworkowa, dzięki czemu swoje punktowe konto wzbogacił spadkowicz z czwartej ligi Górnik Pszów.Czwarty punkt w tych rozgrywkach wywalczyli piłkarze Płomienia Połomia. Wcześniejsze trzy zdobyli na Czarnych Nowa Wieś w czwartej kolejce. Po jedenastu tygodniach zasilili swoje konto, ratując remis w Krzanowicach 2:2.W pierwszej kolejce rundy rewanżowej szczególnie ciekawie powinno być w meczu, w którym spotkają się imiennicy z Gorzyc i Nowej Wsi. W kolejce inaugurującej rozgrywki Nowa Wieś pewnie zwyciężyła, jednak – jak się miało okazać – nie był to najlepszy prognostyk dla zespołu na ten sezon.W Kuźni Raciborskiej gospodarze nie będą chcieli powtórzyć błędów popełnionych w ostatniej kolejce przez podopiecznych trenera Wiesława Herdy,Niełatwo będzie też o punkty Silesii na boisku Górnika w Pszowie i Naprzodowi w konfrontacji ze zdeterminowanym Rymerem. (gk)Wyniki 15. kolejki: Jedność Jejkowice – Górnik Radlin 1:2 (1:0) Norek – Pielorz, M. Koczy, Start Mszana – Rymer Rybnik 1:0 (0:0) Żbikowski, Naprzód Czyżowice – Krzyżanowice 0:4 (0:3) Piechota 2, Pączko, Kolorz, Maxpol Kuźnia Raciborska – Naprzód Zawada 2:3 (2:1) Brakowiecki, Hómin – Pawlusiński, Tymiński, Sobala, MKS 05 Krzanowice – Płomień Połomia 2:2 (2:1) Drzymała, Abrahamczyk – Michalik 2, Naprzód Syrynia – Czarni Nowa Wieś 3:0 (0:0) Glenc, Jackowski, Błaszczyk, Tworków – Górnik Pszów 0:1 (0:1) Furlepa, Czarni Gorzyce – Silesia Lubomia 2:0 (1:0) Lamczyk, L. Błaszczok.1. Mszana 15 37 36:92. Lubomia 15 37 39:173. Krzyżanowice 15 35 40:204. Czyżowice 15 31 38:175. Syrynia 15 28 33:216. Zawada 15 24 34:257. Gorzyce 15 22 29:218. Krzanowice 15 21 27:329. Maxpol 15 19 28:3110. Pszów 15 18 19:3011. Radlin 15 17 18:2612. Rymer 15 15 15:2113. Jejkowice 15 15 25:4414. Tworków 15 11 18:3815. Nowa Wieś 15 6 11:2916. Połomia 15 4 9:38