Archiwum Łukasz Kohut, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Politolog, Fotograf
Archiwum Łukasz Kohut, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Politolog, Fotograf

Te dwa dni, które często spędzamy na cmentarzach, odwiedzając groby bliskich osób, są dobrą okazją, by na chwilę się zatrzymać i podumać o całości obrazka. To wszystko, co dzieje się w geopolityce, mediach, w traktowaniu drugiego człowieka – to już było, światem rządzą powtarzalne mechanizmy, które zmieniają się tylko ze względu na technologię i nowe możliwości rozprzestrzeniania się informacji.

A w życiu chodzi tak naprawdę o proste rzeczy – małe szczęścia, które są dostępne dla każdego człowieka, bez względu na status społeczny czy grubość portfela. I ta prostota właśnie – jest najpiękniejsza. Zmieniające się pory roku, wschody i zachody słońca, uśmiech najbliższych, miłość, dobre słowo nawet dla obcej osoby (w kożdym jynzyku) to fundamenty, na których można wybudować więcej niż może się wydawać.

I dlatego nie rozumiem polityki opartej na szczuciu. Opartej na naśmiewaniu się z innych ludzi i dzieleniu – bez względu czy chodzi o wyznanie, kolor skóry czy jakąkolwiek odmienność. Mamy w swoim życiu naprawdę mało czasu, więc nie dajmy się dzielić tym, którzy budują podziałami wyłącznie swoją pozycję – jednocześnie demolując ład społeczny i harmonię.

Komentarze

  • Inspektor 02 listopada 2022 10:28Coraz wiecej na cmentarzach pieszych zamordowanych przez Rzad. Pociag na przejezdzie l auto lecz pociag mial ustapic. Zart! Rzad wychowal stado baranow w ktorym pieszy to swieta krowa. Miało jedno auto przchac i zwolnic droge ale nie, musi sie zatrzymac wchodzacemu lecz nie zmieniajacemu tepa wejscia pieszemu. I nagle wszyscy,doslowie wszyscy z Mas Mediami wlacznie zapomnieli o Art 3 KD "ostrznosc" zwykla " takze dla pieszego , oraz czym jest nieustapienie pierwszenstwa. Według prawa wymuszenie pierwszeństwa ma miejsce, gdy zmusza się ........ mający w danej sytuacji pierwszeństwo do zwolnienia, zatrzymania bądź zmiany pasa ruchu .Czy idący do przejscia ktory sie nie zatrzymal ,nie zwolnil nie odbiegł, zostal zgwalcony? Po za tym rozum i doswiadczenie zyciowe mowi, ze nawet najlepszy,najuwazniejszy kierowca majac nadmiar bodzcow moze nie zauwazyc pieszego .Slyszymy jak sami policjanci wymuszaja na przejsciach Wiec cos tu jest z tymi Oslami nie tak gdyz nieoficjalnie ilosc smiertelnych na przejsciach wzrosla wiec aby udowodnic ze mieli racje to zamiast obowiazku stosowania opon zimowych wprowadzili drakonskie kary aby miec na premie dla policji.Przeciez wladza ma racje. !!!Ponoc za granica tez tak jest ,tyle ze tam przejsc szczegolnie bez sygnalizacji to znikoma liczba

Dodaj komentarz