Sportowy weekend w Rybniku (19-20.11)

W najbliższy weekend bardzo ważny mecz rozegrają siatkarze Volleya, którzy szukają drugiego zwycięstwa w sezonie. W sobotę zmierzą się z ostatnim w tabeli Rzeszowem. Rundę jesienną zakończa piłkarze A klasy, swoje mecze domowe rozegrają drużyny z Orzepowic, Niewiadomia, Radziejowa i Ochojca. W boguszowickiej hali odbędzie się turniej judo Sielesia Cup. Trwają zapisy na Akademie Jazdy na Rolkach i Badmintona. Cały czas można się także zgłosić do uczestnictwa w Biegu Barbórkowym, który odbędzie się 4 grudnia.  


SIATKÓWKA – II LIGA  
Siatkarze z Rybnika cały czas szukają drugiej wygranej w sezonie. W ostatnich tygodniach podopieczni Wojciecha Kasperskiego mieli mocno pod górkę i liczą, że w starciu z ostatnim w tabeli AKS-em Rzeszów zdołają wywalczyć komplet punktów. Liczą także na wsparcie kibiców. 

TS Volley Rybnik – AKS V LO Rzeszów
Miejsce: hala ul. Grunwaldzka  
Termin: sobota, 19 listopada     
Start: godz. 17:00


SPORTY WALKI – JUDO 
W hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbędą się zawody – XV Międzynarodowy Turniej Judo SILESIA CUP - RYBNIK 202. W turnieju wezmą udział młodzi zawodnicy, urodzeni w latach 2006 – 2014. Zawody w grupie wiekowej młodzika (2009 i 2010 r,) będą obok Mistrzostw Śląska, które odbędą się w Bielsku-Białej 17 grudnia - zawodami kwalifikującymi do kadry województwa śląskiego na 2023 rok.

XV Międzynarodowy Turniej Judo SILESIA CUP - RYBNIK 2022
Miejsce: hala w Boguszowicach   
Termin: sobota, 19 listopada
Start: godz. 10:30


PIŁKA NOŻNA – KLASA A
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Orzepowic, Niewiadomia, Radziejowa i Ochojca.   

Klasa A, grupa: Rybnik
Zuch Orzepowice – Polonia Łaziska Rybnickie, sobota 19 listopada godz. 14:00 
Polonia Niewiadom – Sygnały Gotartowice, sobota 19 listopada godz. 14:00
MKS 32 Radziejów – Rymer Rybnik, sobota 19 listopada godz. 14:00
Płomień Ochojec – LKS II Bełk, sobota 19 listopada godz. 14:00


REKRACJA – AKADEMIE
Trwają zapisy na jesienne edycje dwóch akademii organizowanych przez MOSiR Rybnik: Rodzinną Akademię Badmintona oraz Akademię Jazdy na Rolkach. W badmintona będzie można pograć w Bushido, a zapisy online trwają do 21.11. Zajęcia z jazdy na rolkach będą się odbywały w sali w Niedobczycach. Wszystkie szczegóły, regulaminy, formularze do zapisów na stronie www.mosir.rybnikl.pl. 

Rodzinna Akademia Badmintona
Miejsce: CRiR Bushido, ul. Floriańska 1
Termin: początek – środa, 23 listopada  
Start: godz. 18.15 i 19.15

Rodzina Akademia Jazdy na Rolkach 
Miejsce: sala gimnastyczna w Niedobczycach ul. Górnośląska
Termin: początek – sobota, 19 listopada  
Start: godz. 17.30


REKREACJA - WYCIECZKI GÓRSKIE 
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Rybnik oraz firma ADeHaDowo zapraszają na kolejną pieszą wycieczkę w górach. Tym razem wyjście w góry połączone jest z integracją „Andrzejkową". Uczestnicy przejdą trasę: Dolina Czarnej Wisełki – Schronisko na Przysłopie – Barania Góra – Dolina Białej Wisełki. Szczegóły, regulamin, zapisy na stronie www.mosir.rybnik.pl. 

Andrzejkowa Górska Rajza
Miejsce: Dolina Czarnej Wisełki – Barania Góra – Dolina Białej Wisełki
Termin: sobota, 19 listopada   
Start: godz. 6.40 


REKRACJA – AMATORSKIE MISTRZOSTWA RYBNIKA
W ramach Amatorskich Mistrzostw Rybnika, na które składa się rywalizacja w dziesięciu dyscyplinach – w niedzielę, 11 grudnia odbędzie się turniej badmintona. Zwieńczy on jednocześnie tegoroczną edycje imprezy. Szczegóły na www.mosir.rybnik.pl.

Turniej badmintona – finał Amatorskich Mistrzostw Rybnika
Miejsce: Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku      
Termin: niedziela, 11 grudnia 
Start: godz. 10.00


REKRACJA – ZAPISY 
Trwają zapisy na ostatni bieg z cyklu Biegowego Grand Prix Rybnika – Bieg Barbórkowy. Zapisy poprzez specjalny formularz na www.mosir.rybnik.pl. 

Bieg Barbórkowy 
Miejsce: osiedla Nowiny
Termin: niedziela, 4 grudnia     
Start: godz. 12:00

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz