ms
ms

W pierwszej odsłonie spotkania Jastrzębski Węgiel wyraźnie dominował, kończąc seta (25:14) za sprawą skutecznego ataku ze środka Łukasza Wiśniewskiego. W drugiej części spotkania przyjezdni pomimo początkowej przewagi gospodarzy (5:0) zdołali szybko złapać punktowy kontakt (7:6), aby potem wyjść na prowadzenie (12:13). Końcówka seta była bardzo zacięta. Przyjezdni mieli możliwość zakończyć seta na swoją korzyść, jednak nie wykorzystali dwóch setboli. Zaciętą grę wygrali gospodarze dzięki zagrywce Jana Hadravy (30:28) po czterech piłkach setowych.

W trzeciej odsłonie Barkom odskoczył gospodarzą (3:5), jednak Jastrzębski Węgiel szybko odzyskał inicjatywę i podkręcił tempo gry. Pod koniec seta Hadrava wywalczył piłkę meczową, pomimo trzykrotnej skutecznej obronie, przyjezdni zepsuli zagrywkę, co kosztowało ich przegraną (25:20). MVP meczu został Rafał Szymura.

20 listopad 2022, godz. 20:30 - Hala Widowiskowa w Jastrzębiu-Zdroju
Jastrzębski Węgiel – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:14, 30:28, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Jakub Macyra, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Jan Hadrava, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero), Eemi Tervaportti, Trevor Clevenot
Barkom-Każany: Artem Smolar, Murat Yenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kvalen – Dmytro Kanajew (libero), Wołodymyr Tewkun, Ołeksij Hołowen, Andrij Żukow (libero), Bohdan Mazenko, Ołeh Szewczenko

MVP: Rafał Szymura

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt