Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju/ Archiwum
Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju/ Archiwum

JSW jest największym źródłem dochodu dla Jastrzębie, wnoszącym opłaty różnego rodzaju podatków do kasy miejskiej. Od 2019 do końca października 2022 r. było to ponad 100 mln zł, nie wliczając udziału w podatkach PIT i CIT. Nasza spółka jest firmą odpowiedzialną społecznie, w tym samym okresie udzieliła wsparcia finansowego w prawie 200 różnego rodzaju inicjatywach społecznych, organizowanych przez urząd miasta i organizacje pozarządowe na ponad 7,5 mln zł.

Zatrudnia ponad 22 tys. osób, w tym ponad 4 tys. jastrzębian. Nie wliczam w to firm, zakładów usługowych współpracujących i świadczących wiele usług na rzecz JSW.

Piszę „nasza spółka”, bo dzięki niej, nasze miasto powstało i istnieje. Dzięki niej mamy mieszkania, budynki szkolne, szpital, przychodnie, obiekty sportowe, kulturalne, miejsca pracy z dobrymi pensjami. Nasza spółka wspiera miasto w każdym elemencie jogo funkcjonowania. Dlatego może dziwić bardzo słaba współpraca urzędu miasta z JSW.

Gminne inwestycje są kołem zamachowym polskiej gospodarki. Aby Jastrzębie było takim kołem zamachowym dla regionalnego rynku pracy, potrzeba środków z podatków, jakie miasto dostaje głównie z JSW. Należy zwiększać potencjał gospodarczy naszego miasta, rozwijać gospodarczo, a nie likwidować! Ponieważ „nie zarzyna się kury, która znosi złote jajka”.

Niestety w urzędzie widzimy brak zrozumienia istoty rozwoju gospodarczego miasta. Brak jest nowych pomysłów, inicjatywy i działań umożliwiających ten rozwój. Dziwi mnie brak decyzji i brak zgody prezydent Anny Hetman na eksploatację węgla w obszarze gminy Jastrzębie. Będzie to skutkowało ograniczaniem możliwości wydobywczych, co się wiąże z kolejnym spadkiem zatrudnienia. To przełoży się na zmniejszenie wpływów do kasy miejskiej. Czy miasto Jastrzębie właśnie zarzyna kurę, która znosi złote jajka? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam mieszkańcom.

4
Baner reklamowy

Komentarze

  • ????? 26 listopada 2022 10:21Co bylo najpierw ,zlota kura?,czy zlote jajka.
  • Hulaj Duszo 24 listopada 2022 12:36Proponujemy Jastrzębie Zdroj zamienić w HajduszoBoszlo.
  • Inflacja 24 listopada 2022 12:17Piotrek ,przecież dobrze wiesz ,ze jak Pani Hetman wyda zgode to mozliwe że ten Twój nowy domek wskutek szkód górniczych sie zapadnie i co bedzie ze złotych jajek? Popatrz na Żory ,nie sieją , nie orają, nie ryzykuja wydobyciem pod Żorami ale Ich mieszkańcy w JSW mają tysiące miejsc pracy . Rozwiazanie jest proste ,zwalniamy z JSW mieszkańców Żor. Swoją drogą w ramach rozwoju Jastrzębia proponuje Aquapark zasilany wodami uzdrowiskowymi z dołu JSW ,ogrzewanymi ciepłem EC oraz wilekim potężnym kompleksem uzdrowiskowo- termalnym które do nas sprowadzi z calej Polski jak do Bukowiny Tatrzańskiej gości.Mamy tez dodatkowy atrybut,za miedzą przyjaciół Czechów i Ich sklepy. Przecież pociąg już do nas jedzie ,lotnisko też będzie no i też tramwaj do Pawłowic Śl . PiS ma ,PiS rozda .
  • Inflacja 24 listopada 2022 12:10Piotrek ,przecież dobrze wiesz ,ze jak Pani Hetman wyda zgode to mozliwe że ten Twój nowy domek wskutek szkód górniczych sie zapadnie i co bedzie ze złotych jajek? Popatrz na Żory ,nie sieją , nie orają, nie ryzykuja wydobyciem pod Żorami ale Ich mieszkańcy w JSW maja tysiące miejsc pracy . Rozwiazanie jest proste ,zwalniam z JSW mieszkańców Żor. Swoja droga w ramach rozwoju Jastrzebia proponuje Aquapark zasilany wodami uzdrowiskowymi z dołu JSW ,ogrzewanymi ciepłem EC i wilekim potężnym kompleksem uzdrowiskowo- termalnym co do nas sprowadzi z calej Polski. Przecież pociąg już do nas jedzie ,lotnisko też będzie no jak i tramwaj do Pawłowic Śl . PiS ma ,PiS da .

Dodaj komentarz