M. Koczy
M. Koczy

Drzewa, które zostaną zasadzone na Placu Wolności, uzupełnią dwa ciągi klonów pospolitych, które prowadzą do galerii handlowej Focus Park. Pojawi się tam sześć dodatkowych drzew - klon czerwony lub lipa krymska (obwód 16/18 cm). W pobliżu fontanny pojawią się trzy klony polne. Za kamiennymi ławkami, które znajdują się w jej sąsiedztwie, zostaną posadzone wysokie trawy.

Na rybnickim ryku również zaplanowano sadzenie nowych 11 drzew - pojawią się wzdłuż dłuższej części rynku, pomiędzy latarniami. Pojawi się tam platan klonolistny - o obwodzie minimum 25/30 cm. Drzewa będą miały dobrze rozbudowaną koronę na wys. 2,5 m.

Coraz większa jest świadomość mieszkańców związana ze zmianami klimatycznymi. Globalnie nasz wpływ na tę sytuację jest niewielki, ale lokalnie możemy próbować ograniczać skutki tych zmian. Upały i susza, w połączeniu z betonowaniem miast sprawiają, że lato staje się coraz dotkliwsze, instynktownie szukamy więc cienia. A żaden parasol czy daszek nie ochroni nas od palącego słońca tak skutecznie i przyjemnie jak rozłożysta korona drzewa

– przekonuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Dzięki drzewom w miastach ograniczamy parowanie oraz spływ powierzchniowy wody, która gromadzi się podczas opadów. Zyskujemy też cień, który latem jest niezbędny.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt
Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz