Gonią liderów

Mecz rozpoczął się od ogromnej przewagi gości. Już po pierwszej tercji jastrzębianie prowadzili 4:0. Wydawało się, że kolejne bramki dla drużyny trenera Edwarda Miłuszewa są tylko kwestią czasu. Jednak w drugiej tercji to gdańszczanie dominowali na lodzie. Do bramki strzeżonej przez Piotra Jakubowskiego krążek wpadał aż czterokrotnie i niespodziewanie po 40 minutach gry był remis 4:4. Na początku trzeciej tercji gospodarze objęli nawet prowadzenie 5:4 za sprawą strzału Balcewicza, który zachował się najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym. Wyrównał Rafał Bernacki, a na 5 minut przed końcem gola dającego Czarnym Jastrzębiom prowadzenie zdobył Piotr Poziomkowski. Na kilkanaście sekund przed ostatnią syreną zwycięstwo gości przypieczętował Sławomir Wieloch.Drugi mecz nie był już tak emocjonujący. Wprawdzie gospodarze długo stawiali opór drużynie z Jastrzębia Zdroju, ale ostatecznie w trzeciej tercji jastrzębianie zdołali udowodnić swoją przewagę.Już w najbliższy weekend drużynę Czarnych Jastrzębi czekają kolejne ligowe boje. Ich rywalem na lodowisku Jastor będzie zespół HC GKS Katowice. Sobotni mecz (3 grudnia) rozpocznie się o 19.30, a niedzielny (4 grudnia) o 17.(AK)