Karny w Nędzy

Pierwszego gola lider zdobył w pierwszej połowie. Przyjezdni wyrównali na kwadrans przed końcem meczu. Gol ustalający ostateczny rezultat padł po strzale z rzutu karnego w 90. minucie gry. Decyzja arbitra wywołała oburzenie kibiców Startu Pietrowice. W Nędzy nie obyło się więc bez pozasportowych incydentów.Dużych emocji nie brakowało także w Górkach. Ostra reakcja jednego z zawodników Pstrążnej na decyzję arbitra o wykluczeniu z gry jego klubowego kolegi spowodowała, że i on zobaczył czerwony kartonik. Grający w dziewiątkę ostatni zespół tabeli zdołał strzelić kontaktową bramkę, ale nie był w stanie wyrównać.Trzecie z rzędu pięciobramkowe zwycięstwo rezerw Przyszłości Rogów to zapowiedź ogromnych emocji w rundzie wiosennej. Rogowianie w czterech ostatnich spotkaniach strzelili 24 bramki, bo zanim seriami strzelali rywalom po pięć goli, z Pstrążną wygrali na wyjeździe 9:0.W derbowym pojedynku Rudy Kozielskiej z Bukiem Rudy sprawcy kilku największych niespodzianek tej rundy tym razem musieli gonić gości, którzy wygrali pierwszą połowę, i ratować remis.Gdyby Dąb Gaszowice wykorzystał atut własnego boiska i pokusił się o zwycięstwo z Gosławem Jedłownik, mógłby się w rundzie rewanżowej liczyć w walce o mistrzostwo. Jednak stan boisk podczas ostatniego weekendu utrudniał uczynienie z nich przez gospodarzy swojego atutu. W Adamowicach, Raciborzu i Krzyżkowicach pokryte lodem i błotem płyty nie nadawały się do gry. Ostatnia kolejka rundy jesiennej zostanie więc dokończona na wiosnę.Wyniki 15. kolejki: Baterex Nędza – Start Pietrowice 2:1 (1:0) Gawron, Bochenek – Kołodziej, Ruda Kozielska – Buk Rudy Wielkie 2:2 (1:2) Kręcichwost, Ptaszek – Ł. Moric, P. Bębenek, Bemat Lyski – Przyszłość II Rogów 0:5 (0:2) Drożdż 3, Kachel 2, Górki Śląskie – Pstrążna 4:3 (2:2) T. Czerny 2, Ł. Czerny, Sitek – L. Broża 2, Adam, Dąb Gaszowice – Gosław Jedłownik 1:4 (0:1) Sapek – Jeleń 2, Chojak, Pluta, Adamowice – Kornowac, Rafako Racibórz – Unia Turza Śląska, Krzyżkowice – Samborowice – nie odbyły się z powodu złego stanu boisk.1. Nędza 15 37 39:122. Rogów II 15 35 50:133. Jedłownik 15 33 54:194. Pietrowice 15 29 45:245. Gaszowice 15 26 34:286. Kornowac 14 24 32:27Górki 15 24 32:278. Samborowice 14 23 26:229. Ruda Koz. 15 23 34:3210. Turza 14 15 27:2911. Rafako 14 15 24:4212. Lyski 15 13 18:4613. Rudy 15 11 24:4514. Krzyżkowice 14 9 20:3915. Adamowice 14 8 16:3216. Pstrążna 15 8 24:54Najlepsi strzelcy po 15 kolejkach: Antoni Jeleń (Jedłownik) 20, Grzegorz Kosiba (Pietrowice) 17, Lucjan Węglorz (Ruda Kozielska) 13, Marcin Adam (Pstrążna) 12, Przemysław Kołodziej (Pietrowice) 11, Krzysztof Śleziak (Gaszowice) 11, Ryszard Piotrowski (Krzyżkowice) 11. (gk)