Koszykarze z Rybnika po serii zwycięstw, doznali dotkliwej porażki z liderem z Katowic. Podopieczni Jakuba Krakowczyka chcieli jak najszybciej o tym zapomnieć i wrócić na zwycięski szlak. Okazją do tego była sobotnia potyczka z Cracovią z Krakowa, która jest w ligowej tabeli tuż nad MKKS-em. Mecz miał więc dodatkowy ciężar gatunkowy.
Niestety, od początku rywalizacji rybniczanie mieli problem ze znalezieniem odpowiedniego rytmu gry. Co prawda po I połowie przegrywali tyko jednym punktem, ale III kwarta, wygrana przez Cracovię aż 27:12 zdecydowała o ostatecznej porażce MKKS-u 80:70. Rybniczanie kolejne spotkanie mają zaplanowane na sobotę, 7 stycznia. Wtedy to zmierzą się na swoim parkiecie z rezerwami GKS-u Tychy. Początek meczu o godz. 18.

Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u

Od połowy II kwarty przestaliśmy realizować pomysł na ten mecz. Gra stała się nerwowa i szarpana. Myślę, że to spotkanie powinniśmy wygrać lub przynajmniej doprowadzić do zaciętej końcówki. W IV kwarcie był taki moment naszego zrywu, ale piłka jak zaczarowana nie wpadała do kosza. Cracovia wykorzystała naszą niefrasobliwość. Taka porażka boli, bo był to rywal, z którym bezpośrednio bijemy się o jak najwyższe miejsce. Musimy sobie powiedzieć kilka gorzkich słów w szatni, bo nasze ambicje są wyższe, niż zadawalanie się zwycięstwami z niżej notowanymi rywalami. Musimy dojrzeć, zmężnieć żeby umieć odnosić zwycięstwa z ważnymi drużynami w tej lidze. Jestem rozgoryczony tą porażką, ale oceniając ten sezon, zrobiliśmy duży progres, natomiast w sporcie cały czas trzeba iść do przodu i się rozwijać.

MKKS Rybnik – KS Cracovia 1906 Yabimo 70:80 (20:17, 16:20, 12:27, 22:16)