Archiwum / Łukasz Kohut, Poseł do Parlamentu Europejskiego
Archiwum / Łukasz Kohut, Poseł do Parlamentu Europejskiego

Końcówka trzyletniej pandemii, wysoka inflacja, drożyzna, niczym nieuzasadniona brutalna rosyjska agresja wojskowa na Ukrainę, niespokojna sytuacja na granicy Serbii i Kosowa, a także niepokoje w Azji – tak te tradycyjne na linii Korea Północna – Korea Południowa, jak i narastające – wokół Tajwanu . A jak wiemy – wszystkie takie globalne wydarzenia prędzej czy później wpływają na nasze życie.

Wszyscy liczymy, że rok 2023 będzie spokojniejszy, bezpieczniejszy, stabilniejszy i lepszy po prostu.

Aby tak się jednak stało, musi być wzmocniona współpraca tak zwanego kolektywnego zachodu, a Unia Europejska powinna się dalej i głębiej integrować. Mam wielką nadzieję, że także z udziałem Polski. Od 8 lat rząd PiS i Solidarnej Polski praktycznie pozbawił nas miejsca przy głównym stole polityki europejskiej. Wszystkie wspólne inicjatywy, pomysły na przyszłość i konkretne rozwiązania były albo torpedowane, albo przyjmowane w ostatnim momencie pod groźbą polskiego veta. Tak się nie da niczego wywalczyć. Tak się traci szacunek na arenie międzynarodowej. Oczywiście w Parlamencie Europejskim od samego początku staram się, aby proeuropejski głos wybrzmiewał jak tylko to możliwe, ale umówmy się – to na Premierze i Rządzie spoczywa odpowiedzialność za prowadzenie polityki międzynarodowej. I dlatego właśnie 2023 rok będzie kluczowy – bo odbędą się wybory do polskiego Parlamentu. Najważniejsze wybory od 1989 roku.

I tutaj nie mam żadnych wątpliwości – wygrana obozu PiS i Solidarnej Polski to skazanie Polski na całkowitą samotność na arenie międzynarodowej, a najpewniej i wyprowadzenie Polski z UE.

Nie możemy do tego dopuścić – zwłaszcza my na Śląsku i w całym województwie śląskim – gdzie odsetek zwolenników silnej UE i dalszej integracji jest największy w całej Polsce. Widzimy także – po odwilży w Sejmiku – że wiatr zmian wieje w dobrą stronę. Zróbmy Katowice w Warszawie w 2023 roku, tego sobie i Państwu życzę. Udanego, bezpiecznego i szczęśliwego roku dla wszystkich czytelników Nowin!

5

Komentarze

  • Alek 15 stycznia 2023 09:24"Według szacunków 85 proc. społeczeństwa, które przejdzie na emeryturę za 20-25 lat, będzie mogła liczyć na najniższe świadczenia". -no i wiecej takich wiadomości Rzad pusci w mas mediach to tym chetniej nie bedziemy placic skladek emerytalnych no bo i po co.? Ponadto albo inflacją albo wojną nas .
  • Co Pan na to? 13 stycznia 2023 09:18...Nie wiem czy Pan? przypomina sobie Konstytucje RP a szczegolnie w niej zapis ze zabrania sie stosowania ukrytych podatków nakladanych na obywateli .Czym że jest jednak polityka mandatowa jak nie karnym podatkiem ,tyle ze obecnie nakładanym niezgodnie z tą Konstytucją ponieważ wysokosc mandatow czyli tych karnych podatków reguluje właściwy minister a nie bezpośrednio Sejm ,tak ,tak gdyz tylko Sejm jest obowiązany i jedynie wg zapisu Konstytucji uprawniony ustalić wysokosc podatków w tym tych karnych zwanych mandatami. ...a jezeli minister wpadnie na pomysl mandatu 300 tys zł...?Najdalej idace
  • Marek 06 stycznia 2023 18:36Na draństwo ze strony Rządu i władzy w temacie polityki mandatowej jest dość niestety niemiły ale skuteczny sposób.. Po prostu zamiast wspomagać organizacje pomocowe ,trzeba zarezerwować kase na drakońskie mandaty. Rzad grabi , niech teraz to on to wszystko finansuje. Skoro oni -wladza nie mają skrupułów ,no cóż.
  • Janusz 06 stycznia 2023 11:48Pan juz raz w Sejmie o tym mowil a ja jestem raczej zdyscyplinowanym kierowca z bledow na drodze staram sie wyciągać wnioski i w normalnych warunkach popierał bym policje.Niestety ostatnio po tym co donosza media w oparciu o drakońskie mandaty jak to info w Zorach gdzie policja użytkuje specjalną cywilna furgonetke z kamerami aby czynić łapanki na pasach przy ktorych nikt nie zamontował sygnalizacji. Teraz postrzegam policje nie jako organ porządku a wrogi służący zdobywaniu kasy do dziurawego i trwonionego przez rzad budzetu panstwa.Lapanki tez byly organizowane w czasie wojny i pamietamy jak nazywaliśmy tych wowczas ówczesnych ich organizatorow. Policji jak obecnie wbrew pozorom moim zdaniem niestety nie zalezy na bezpieczenstwie a na wykonywaniu rzadowych polecen zdobywania funduszy.Gdyby kazali sie im powiesic tez by wykonali taki rozkaz? Tak wiec policja polska zamienia sie ponownie w oczach obywateli z organu chroniacego w organ zwyrodnialy i wrogi ktorego glownym celem to kasa,kasa,kasa oparta na przestepczych przepisach gdyz czym jest oczekiwanie od kierowcy jasnowidztwa- czyli czy pieszy zamierza czy nie zamierza.
  • Kuba 05 stycznia 2023 20:32Drogi Panie zyje juz na to tyle dlugo aby stwierdzic ze nie ma dobrych partii.Kazda to przekrety i chore pomysly osztem innych zupelnie jak by kierujący nimi braklo minimum zwyklej; właściwości czyli wynagradzac uczciwie za prace ,nie krasc samemu;. szanowac pieniadz zarobiony przez innych oraz wspomagac biednych przy zdefinowaniu Kto Jest naprawde biedny a ktoosxudt.Coz to oznacza,oznacza miej więcej to ze cala ta polityka to zwykle szambo.Prxykladem niech bedzie okradanie spracowanych z oszczednosci. Czym ze to jest w obec wiecznosc.

Dodaj komentarz