CBŚP
CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, prowadzą dochodzenie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej związanej z środowiskiem pseudokibiców ze śląskiego klubu sportowego. W ostatnim czasie funkcjonariusze przeprowadzili działania, w wyniku których zatrzymali 5 osób w wieku od 26 do 35 lat oraz 21-letnią kobietę. W trakcie przeszukań, policjanci zabezpieczyli substancję chemiczną i sprzęt elektroniczny.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw narkotykowych, w tym wprowadzenia do obrotu substancji psychoaktywnych. 32-letni mężczyzna, jeden z podejrzanych, usłyszał również zarzut kierowania groźby pobicia i groźby wobec mężczyzny.

- Mężczyzna miał kilkukrotnie grozić pokrzywdzonemu maczetą i kijem bejsbolowym, chcąc zmusić go do fałszywego zeznania, że dotychczasowe wyjaśnienia w tym postępowaniu zostały wymuszone na nim przez funkcjonariuszy CBŚP - informuje policja.

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 5 podejrzanych, a za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W trakcie śledztwa, które trwa od ubiegłego roku, 25 podejrzanych usłyszało już ponad 70 zarzutów, a śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych.

W tej sprawie trwają dalsze czynności i badania, a policjanci i prokuratura współpracują, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności i ustalić wszystkich winnych.

Komentarze

Dodaj komentarz