post image
KSSE

14 lutego 2023 roku miasto Wodzisław Śląski oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisały porozumienie w sprawie współpracy w zakresie aktywizacji terenów inwestycyjnych miasta położonych w granicach strefy ekonomicznej. Spotkanie, podczas którego zostało zawarte porozumienie, miało miejsce w siedzibie podstrefy KSSE w Żorach, a wzięli w nim udział prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - prezes zarządu Janusz Michałek oraz wiceprezes i członek zarządu Andrzej Zabiegliński.

Celem porozumienia jest współpraca pomiędzy miastem a strefą ekonomiczną w celu aktywizacji gospodarczej terenów inwestycyjnych położonych w granicach administracyjnych Wodzisławia Śląskiego, które zostały objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Konkretnie chodzi o tereny inwestycyjne o powierzchni około 21,5 ha, które znajdują się w strefie inwestycyjnej "Olszyny".

W ramach porozumienia miasto Wodzisław Śląski zobowiązało się do podjęcia działań, które mają na celu budowę drogi komunikującej określony obszar, jako podstawowy cel przedsięwzięcia. Natomiast Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zapewni wykonanie podziału geodezyjnego części działki nr 3/9, przy uwzględnieniu obszarów inwestycyjnych oraz śladu pod budowę drogi.

Dzięki porozumieniu pomiędzy miastem a strefą ekonomiczną, tereny inwestycyjne położone w granicach Wodzisławia Śląskiego zyskają nowe możliwości rozwoju, co z kolei wpłynie na rozwój całej gospodarki regionu. Warto podkreślić, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to największa strefa ekonomiczna w Europie, która przyciąga inwestorów z różnych branż i sektorów. Dzięki temu, że Wodzisław Śląski znajduje się w granicach tej strefy, miasto ma szansę na zwiększenie liczby inwestycji oraz na rozwój gospodarczy.

Komentarze

Dodaj komentarz