Dariusz Tukalski

Po tygodniowej pauzie na ligowe parkiety wróciły koszykarki z Rybnika. Walczące o udział w play off rozgrywek na poziomie I ligi – podopieczne Adama Renera pojechały na mecz do Poznania, gdzie zmierzyły się z Eneą AZS-em II Poznań. Patrząc tylko na ligową tabelę, to rybniczanki były faworytkami tego spotkania. Pamiętając jednak pierwsze starcie tych drużyn, które RMKS rozstrzygnął finalnie na swoją korzyść po ciężkiej walce, lekceważenie poznanianek nie wchodziło w grę.
Niedzielny mecz rozpoczął się przedziwnie, od wygrania inauguracyjnej kwarty przez rybniczanki 16:3! – Rozpoczęliśmy mecz od prowadzenia 11:0 i tą przewagę jeszcze powiększyliśmy o 2 punkty do końca tej części gry. Po remisowej drugiej kwarcie, trzecią RMKS ponownie rozpoczęliśmy od fragmentu 10:0, ale i tak kwartę przegraliśmy. Ostatnia część gry to już absolutna dominacja naszych koszykarek. W efekcie Poznań został zdobyty. Co ważne, debiut w zespole pierwszoligowym zaliczyła Oleksandra Hopkalo. Na parkiecie spędziła ponad 4 minuty – relacjonuje Marcin Troszka, kierownik sekcji koszykówki żeńskiej w RMKS-ie Rybnik.
Teraz przed rybniczankami trzy mecze domowe. 22 lutego zagrają z UKS-em Basket SMS Aleksandrów Łódzki (godz. 19), trzy dni później zmierzą się z Eneą AZS-em AJP II Gorzów Wlkp. (godz. 17). Natomiast w środę, 1 marca do Rybnika przyjedzie lider z Krakowa. Mecz z Wisłą rozpocznie się o godz. 19.

Enea AZS II Poznań – RMKS Xbest Rybnik 51:72 (3:16, 20:20, 19:15, 9:21)