Archiwum / Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP
Archiwum / Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP

Ostatnio do grona polityków budujących swoją popularność na fali hejtu wymierzonego w rannych

górników,  dołączyła Izabela Leszczyna z PO. Wiceprzewodnicząca tej partii, oświadczyła w wywiadzie  radiowym, że policja w trakcie tłumienia górniczego protestu w 2015 roku nie strzelała  do górników, tylko do chuliganów. Swoją wypowiedź okrasiła ponadto obowiązkową wiązanką zarzutów pod adresem PiS. Jeżeli posłanka Leszczyna liczyła na sądowy pozew za swoje skandaliczne wypowiedzi, to w swoich kalkulacjach politycznego marketingu mocno się przeliczyła. Procesu nie będzie, nie będzie więc wywiadów, kolejnych oświadczeń i całego medialnego show, które skutecznie podbija  słupki popularności i notowania wewnątrzpartyjne. Będzie za to kilka słów prawdy, które w imieniu obrażanych i poniżanych górników w formie oświadczenia złożę na ręce Pani Poseł. Jego treść pozwolę sobie przytroczyć w zastępstwie dzisiejszego felietonu.

Poseł na Sejm RP - Izabela Leszczyna

My, górnicy poranieni od policyjnych kul i pałek w imieniu wszystkich pracowników JSW, protestujących w 2015 w Jastrzębiu- Zdroju, żądamy przeprosin za haniebne słowa, jakie z Pani ust padły pod naszym adresem.

Zdecydowany sprzeciw i najgłębsze obrzydzenie budzą epitety którymi opisała Pani nas, rannych górników w ogólnopolskich mediach. Jak nisko trzeba upaść, by ludzi którzy protestują w obronie swoich miejsc pracy, w obronie prawa do godnego życia dla swoich rodzin, publicznie wyzywać od „bandy bandytów” i „ zwykłych chuliganów”!

Jest Pani posłanką z Województwa Śląskiego, ale nie było Pani w Jastrzębiu w trakcie dramatycznych wydarzeń w grudniu 2015 roku. Ich przebieg zna Pani z mediów i słów swojego politycznego pryncypała, Donalda Tuska. Kiedy 9 lutego byliśmy w Sejmie, nawet nie podeszła Pani do nas, by się chociaż przywitać. Szkoda, bo w trakcie zwykłej rozmowy, bez epitetów i publicznych oskarżeń, poznałaby Pani prawdę. Niestety zabrakło Pani cywilnej odwagi, by prosto w oczy powiedzieć nam, to wszystko, o co nas Pani oskarża w mediach.

W 2015 roku, Pani, śląska parlamentarzystka nie zrobiła nic by pomóc Jastrzębskim górnikom, bo rozwiązać ważny dla regionu problem i zapobiec górniczym protestom. Dlaczego teraz przyznaje sobie Pani prawo do oceny kogokolwiek?

Nie będzie naszej zgody na język nienawiści i pogardy, jakim wyróżnia się Pani w publicznej dyskusji. Poziom używanych przez Panią argumentów, w naszych oczach dyskwalifikuje Panią nawet do pozwu sądowego.

Na słowo” przepraszam” nigdy jednak nie jest za późno.

Grzegorz Matusiak

40

Komentarze

 • Cywil 22 marca 2023 08:13Janek poszedl kapralem zostal...jak Pan wie rząd chce zachęcić do Służby Wojskowej ...Co mi dala zasadnicza sluzba wojskowa. Po pierwsze zastraszanie regulaminami i kodeksem karnym (bo jak czegoś nie zrobisz,spóźnisz sie ,czy opuścić stanowiska ,nie wykonasz rozkazu) -to Oni mnie zniszczą . Zlodziejstwo ,gdy tylko sie odwroraciłem to mi juz pierwszego dnia ukradli niezbędnik ,musialem to samo kom pensowac od innych ,najgorsi byli Ci co kradli bo w „polu ” do żniwa sie Im sprzyda, przez nich byly braki i Ktos inny musial plac .Doszlo do tego ze dowodca nas na „eszelon” na warte wystawial gdy wracaliśmy z poligonu aby w trakcie powrotu mozna bylo skapletowac zasobnik.Na 27 z poboru uzupełniającgo wyszlo nas do cywila w teori 12zdriwych,ja zaluczalem sie do zdrowych lecz mialem uszkodzony sluch w zakresie wysok czestotl od strzelania z granatników .WKU blokowalo totalnie wyjazd za granice ,nie umialem pewnie wykupic wczasy zaplanowac urlop ,mialem ciągłe byc gotowy do ich ćwiczeń ,traktowali mnie jak przedmiot ktory nalezy do nich ,stale kazali sie wstawiac na Ich żądanie ,za podróż do WKU nie zwracali pieniedzy. Kazali przyjezdzac po godzinach nawet nocnej pracy .Nie moglem sie uwolnic od Ich wezwan . Chcieli mi wreczyc na raz trzecia karte mobilizacyjną ,gdy odmówiłem ze w trzech miejscach naraz nie moge byc (druga byla 10brygada weglowa) cos do Nich dotarlo. Za limit skokow spadoch mialem zapewnione miec rok dodatkowo do emeryt za kazdy rok sluzby.Po 5latach od służby stwierdzili ze zmieniaja prawo.Uwolnilem sie od nich gdy zarzadalem ponownego badania kategorii. ktorej i tak nie zmienili ale odpieprzyli sie z kartami mob i oczekiwaniem wstawiania na cwiczenia.Najwyrazniej bali sie roszczenia o rente za sluch.Dlatego ostrzegam ,trepy sa jak waz dusiciel ,jak raz chwyca bedziesz ich niewolnikiem,Takie ustawy uchwalają nasi P Oslowie .Radze z daleka od wojska ,bedziesz Ty ich własnością i caly Twój dobytek i to za darmo.
 • Genek 13 marca 2023 11:51Ja mam tylko nadzieję, ze tacy Ludzie jak Grzegorz Matusiak pójdą siedzieć po wyborach.... A za co? 1) Za nepotyzm i obsadzanie stanowisk w spółkach skarbu państwa swojego syna 2) Za kłamstwa polityczne i popieranie tego co złe gdzie tylko to możliwe 3) Za prowokacje i niszczenie systemu zdrowotnego w Polsce 4).... można by wymieniać tego wiele..ale czy nie szkoda zdrowia? Przyjdą czasy , kiedy sądy beda sądami a nie sprawą ZIOBRY
 • Kolekcjoner 13 marca 2023 11:45Nie zrradzi Pan tak w tajemnicy kiedy Prezes NBP wypuścić nowy banknot naszych czasów czyli 1000zl z podobizną Prezydenta Lecha Kaczyńskiego .
 • mówisz do ściana a sciana nieodpowiada 13 marca 2023 10:50no to jaka jest przewidywana absencja wyborcza.?!
 • Drukarka 3D biletów NBP 13 marca 2023 10:44Proponowane do uwzględnienia hasła wyborcze: "Kazdemu obibokowi damy po 1000 zl zasilku"."Kazdego spragnionego nasycimy talonem na piwo", "Wszyscy członkowie naszej partii otrzymują ulgowe karty sanatoryne." "Tym ktorych jest najwięcej damy podwójnie urlopy" .tak sie wygrywa wybory.
 • Ja popieram PIS ,znowu sukces 13 marca 2023 10:37Czy jako Poseł z Jastrzębia- Zdroju pamieta Pan może ile gdy PIS doszedl do władzy ,tu w mieście kosztowalo mieszkanie a ile po 8latach waszego rządzenia. Jak Pan widzi wszyscy sie dzieki PISowi wzbogaciliśmy.
 • Andrzej M 13 marca 2023 09:48Ciekawi nas tez czy Pan Poseł pracownikom biura poselskiego opłaca PPK?
 • Lisner: My czekamy na te sledzie 13 marca 2023 09:45No to czekamy na publiczną publikacje treści opłaconego juz pozwu gdyz jezeli Pan go nie opłaci to znaczy ze jest pan obłudny klamca ponieważ pozew nie opłacony liczy sie jako nie wniesiony. Czekamy tez na info o terminie wokandy.
 • Wszystko 13 marca 2023 09:16Pieniędzy nie ma i nie bedzie&Wy żeście je wydrukowali okradajac nas inflacja.
 • Kampania Kradzieży 13 marca 2023 09:06Ruszyła kampania wyborcza.Przedstawiacie Wasze rzady jako pasmo sukcesow ze sztandarowym 500+. No to przypomnijmy ,najpierw mialo byc za rozrodczość ,przeciez pieniądze nie włosy ,same nie rosną ale Wy daliście wszystkim dzieciatym. Wiec co Morawiecki na to wszystko sam działką pod Wrocławiem zarobił? Z prawdziwych mafii Vatowskich to Wy mogliscie pokryć co najwyżej 3%tych wydatków, resztę zmuszeni byliście pokryc inflacją czyli okradajac z oszczednosci i zarobków ciężko pracujacych ludzi ktorzy nieraz wlasna biedę klepali o wiele gorszą niz Ci obecni bogaci lecz dziedziaci ktorym przelaliscie dochody z podwyżek cen .To dopiero początek Waszego głupiego złodziejskiego planowania utrzymania sie przy wladzy. Kolejne rozdawaliscie i chcecie rozdawaliscie zapominając ze tak wielu na to ciezko pracuje.
 • Kampania kradzieży 13 marca 2023 09:00Ruszyła kampania wyborcza,przedstawiacie Wasze rzady jako pasmo sukcesow ze sztandarowym 500+. No to przypomnijmy ,najpierw mialo byc za rozrodczość ,przeciez pieniądze nie włosy ,same nie rosną ale Wy daliście wszystkim dzieciatym.Wiec co Morawiecki na to wszystko sam działką pod Wrocławiem zrobił? Z prawdziwych mafii Vatowskich to Wy mieliście pokryć co najwyżej 3%tych wydatków,resztę pokryliscie inflacją czyli okradajac z oszczednosci i zarobków ciezko pracujacych ludzi ktorzy nieraz biedę klepali o wiele gorszą niz Ci bogaci lecz dziedziaci ktorym przelaliscie dochody z podwyżek cen .To dopiero początek Waszego głupiego złodziejskiego planowania utrzymania sie przy wladzy.Kolejne rozdawaliscie i chcecie rozdawac zapominajac ze tak wielu na to ciezko pracuje.
 • Wyndkarze 12 marca 2023 20:30Natomiast wnikliwi wyndkarze pytaja ile te 200zl bedzie warte za 4 lata rzadow PISu i czy kupią sobie za nie jaja.
 • To są jaja niebywałe 12 marca 2023 15:47Premier ogłosił że będzie dodatek 200zl do emerytury sołtysa. Ciekawscy wyndkarze pytają kiedy Oni.
 • Jastrzębski 12 marca 2023 11:26Pałowanie społeczeństwa trwa," W środę GUS poda odczyt inflacji za luty 2023 r. Ma być to szczyt drożyzny w Polsce. Przewidywania ekonomistów są bardzo różne, ale przyjmuje się, że ceny mogły wzrosnąć średnio o 18,5 proc. Gdyby ta liczba się potwierdziła, byłby to najsilniejszy cios w finanse Polaków od grudnia 1996 r."
 • Żagański Ireneusz 12 marca 2023 10:23Teraz PISowi bedzie zależeć na takim wyciszeniu inflacji aby można ją bylo przezucic na okres po wyborach , do wyborów beda rozdawać wszystko, nawet te 1000zl do każdego mieszkania na ogrzewanie .Po wyborach jednak bedziecie mogli jeżeli wygrają ,cmoknąć ich w pompkę, tylko nieroby bedą szczęśliwi. Radosna twórczość czyli żerowanie na pracujacych ruszy na nowo.To jest takie inflacyjne ich pałowanie .Nie dziwie już sie tym którzy wyjechali z tego kraju aby normalnie żyć. Ja teraz PISowi za grosz nie wierze ,to jest jak......... ,........... i ............
 • ŻP 12 marca 2023 09:27Widzisz przyjacielu my to widzimy jak miesiac w miesiąc od kilku lat dzieki Waszemu kupowaniu głosów nasza uczciwa, ciężka praca w comiesięcznej wypłacie oraz składanie kiedys przez nas oszczędności w gow...o sie obraca. A gdy juz ogłosicie jak zapowiada Prezes NBP 7% inf to bedzie oznaczało, że juz nas wykastrowaliscie czyli nie macie przez inflacje jak dalej drenowac. Musicie wiec a moze nawet macie opracowany inny sposob na ten drenaż.. Idzcie w cholere ! Praca i pieniadze przy was okazały sie kpiną.
 • Żona Piotra. 12 marca 2023 08:52"Na wszystkim da się zrobić polityczną karierę!". Nawet na inflacji ,ze niby w całości to Putin lecz nie my jako rządząca grupa.
 • Dalej Piotr 12 marca 2023 08:45Ja po raz piewszy w zyciu świadomie nie zamierzam bradź udzialu w wyborch chociazby dlatego ze w dzisiejszych czasch po wyjechaniu na droge do lokalu wyborczego i zatrzymaniu przez policje można zostac biedakiem . Myślę nawet o sprzedaniu auta.Takie obecnie rzady nastały. Zobaczycie co sie będzie działo po wyborach jak trzeba będzie pod koniec roku znowu dziure budżetową łatać.
 • Tez ten wywiad slyszalem Piotr O 12 marca 2023 08:36Oleksy w przypadku OFE "ja widziałem ze to lipa ale jak mialem z tym walczyc ,tylu na tym zarabialo i TV , i prasa na reklamach takze, "Mafijne partie,mafijne rzady.Czy z PPK jest inaczej,co rusz to w gazetch PISowski CUD nad Wislą ,gdy Ktos tm nieźle zarabia bawiac sie tymi pieniedzmi.
 • oj nieładnie tak kłamać 11 marca 2023 23:45Na wszystkim da się zrobić polityczną karierę! słusznie-"Niemcy będą zszokowani, bo dogonimy zarobkami kraje zachodnie? Oto jak jest naprawdę.– juz częściowo doganiamy a z tych prognoz, które ja znam, to wynika, że w ciągu 10 lat dogonimy średnią unijną. Bogatsze kraje jak Francja i Niemcy są jednak znacznie powyżej tej średniej "– zauważa Kozłowski. No i wlasnie na tym polega kolejne kłamstwo PISu gdyz obecnie średnia Unijna to nie tylko zarobki w Niemczech czy Francji ale w Polsce,Litwie i Estonii co zaniżyła ja znacznie. Kolejne kłamstwo PISu.
 • Jarosław D. 11 marca 2023 18:42Panie Posle ,jeszcze raz pytanie do Pana i całego PISu. Co pracownicy z naprawdę długoletnim stażem pracy mają Wam do zawdzięczenia. Czy może to , że każdemu cwaniakowi lub kombinatorowi coś dawaliście tylko dla Nich nie bylo na emerytury stażowe nawet po 45- 50 latach pracy (tak, tak tacy jeszcze są ) ,czy moze to , że oszczędności Ich ciułanie z tej długoletniej pracy chcieliście inflacją ukraść ,ukradliscie co najmniej w czesci lub zmusiliście do jak najszybszej wymiany na inną walute.?!Ps.: Twierdze ze cala ta wasza inflacja byla dawno świadome z premedytacja zaplanowana gdyz wiedzieliśmy scie iz po tym co zaczniecie wyrabiać z rozdawnictwem nie wyrobicie.dowod: wykup praw do deputatu węglowego za 10 000zl. Wiedzieliscie, ze wskutek inflacji ktorą pozniej wywołacie i tak tą suma zbyt długo sie Robole nie pocieszą.
 • Mafia a PIS 11 marca 2023 17:11Wie Pan jak postępuje mafia.Albo zgodzisz sie placic nam haracz i moze tobie zostanie cos z ochłapów,albo nie bedziesz z nami i wowczas tak Ciebie zalatwimy , ze nie nic dostaniesz - czyli w przypadku PPK jak sie nie zapiszesz to pracodawca nic Ci do wyplaty zamiennie z tego co mial przelewac do PPK nie wyplaci.
 • Marek 11 marca 2023 13:30PPK "Przeciętny Kowalski może zyskać 900 zł rocznie. Wiemy, ilu pracowników tak wykorzystuje system"- Biznes Insider -1.zakaz reklam -zlamana ustawa. -2.dlaczego nie mozna dodawac ko mentarzy-3.ile rocznie uczestnik traci na inflacji,-4.ile kasuja zarzady i komu sluzy ten system tej piramidy finansowej.
 • takasprawiedliwość. 11 marca 2023 11:28"Od marca próg dochodowy, uprawniający do otrzymania świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, będzie wynosił 2 157,80 zł brutto. Zwiększa się zatem o 261,67 zł - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych." -czyli Tym co niepracowali lub niewiele pracowali dodajemy a w nagrode tym co ciezko pracowali albo przez bardzo długie lata w nagrode nie dajemy.
 • Miroslaw Piasecki 10 marca 2023 19:23jak Pan skomentuje okoliczność ,ze wszyscy PISowcy ktorzy sie jeszcze do tej partii przyznaje twierdza ,ze oszczednosci juz od dawna wymienili walute?! _cos tu nie gra, nie uwaza Pan. Czyz poparce dla PiS nie wynika z okolicznosci ktore ponizej opisuje "piłeś"
 • Piles 10 marca 2023 15:04 Ogłaszamy Ogólnopolską akcje "czy sie stoi ,czy sie lezy dzieki PISowi 500+ zl sie nalezy".Nie ważne ze nie pracowałeś w życiu gdyz nie miales ochoty teraz jestes stary, 500+dostaniesz gdyz potrzebujesz, kitujesz na choroby ale nigdy nie pracowałeś tez dostaniesz gdyz nie masz, piles i nie miales czasu na prace ,tez dostaniesz, Brales wyplate pod stolem tos Ty biedny 500+ czeka ,lecz jak caly żywot chodziłeś do pracy legalnie płacąc ubezpieczenie nie dostaniesz -Ty masz. Miło Wsierdzie
 • Jak za starych czasow 10 marca 2023 13:49Dzisiaj w Kauflandzie ludziska oszalaly.Obrazek jak za komuny.Rozeszla sie plotka ze Morawiecki podatek na cukier obnizyl. Cukier potaniał . Kolejki, łza sie w oku krecila. Nieboszczka Komuna wróciła!.. i iak wówczas ,cukru taniego dzis niet -niebudzied-niedowiezli wszyscy płakali.
 • Genek 10 marca 2023 11:31Autor tego artykułu był prowodyrem zajść w Jastrzębiu. Widać pana nawet na nagraniach w pierwszym rzędzie strajkujących na rozkaz jego pana i władcy Kaczyńskiego. Nie wstyd Cię człowieku być tak obłudnym? Chodzisz jeszcze do kościoła?
 • Dubielec 10 marca 2023 11:02Mieszkancy Spoldzielni Mieszkaniowych Jastrzębia Zdroju wystepuja do Ministerstwa Infrastruktury; 1000zl dotacji do "CO" za każde mieszkanie..Juz widze jak Morawiecki ,Kaczynski ciężko pracuja aby spłacić długi wobec społeczeństwa za wcześniejsze rozdawnictwo.Wlaczaja maszynke do produkcji dolarów ,niezłotych biletow NBP juz nikt nie chce!
 • Calapraomafii 10 marca 2023 10:12Celem tej wypowiedzi jest uswiadomienie czytelnikom ze partyjne wladze RP dokonały kolejnego mafijnego zajęcia waszych pieniedzy. Zadna partia nie protestuje gdyz liczy na to ze takze kiedys Ich rodziny jak to nie pierwszy raz bywalo zasiada na zarządzaniu tą kasą. Zauważyliście może ,chociaż tworzenie reklam ustawowo w temacie PPK jest zabronione w mediach ukazują sie artykuly zachecajace do zapisywania jak dziś np na w.p..pl z tytułem "zawsze mozesz z PPK wybierać kase i zarobisz",- ...pomijając pytanie co w dobie inflacji mozesz zrobic gdyz skoro mozesz wybierać to zadaj inne ,po kiego tam jest tylu zarządzających jeżeli wszyscy jak w banku wybieraja ta kase ,gdyz inflacja ?!Odpowiedz kiedyś dal Oleksy w przypadku OFE "ja widziałem ze to lipa ale jak mialem z tym walczyc ,tylu na tym zarabialo i TV , i prasa na reklamach takze, "Mafijne partie,mafijne rzady.
 • Rostowski 10 marca 2023 08:41Inflacja Putina to 5,%,reszta czyli 16%to rozdawnictwo i trwonienie PISu
 • Zawiedzeni Wyborcy 09 marca 2023 22:48Drogi Panie podajcie wszyscy badania poparcia dla wszystkich potencjalnych partii.Lecz czynicie to całkowicie nierzetelnie .Nie zwrócił Pan przypadkiem ,ze jest tam brak podawania przewidywanej frekwencji i celowo zle oddanych glosow.To tez jest sposob glosowania.Nawet Pan nie wie ile bedzie przyjemność iść i pokazać Wam wszystkim fakju. Fakju za wasze rządzenie, fakju za wasza ordynacje wyborczą gdzie tyłko jak ktos tu juz opisal mamy wybór samych kolejnych zaraz ,zaraz którymi okradaćie nas spracowanych obywateli.Jak nie jedni wiekiem emerytalnym to Wy inflacja lub naczej.A na h.... nam tacy rządzący!;
 • Rowerzysta 09 marca 2023 12:10Ponoć PPK nie mozna reklamowac ale zachwalac bezkrytycznie juz mozna.Ponoc to nie reklama. Czytaj dzisiaj "Przeciętny Kowalski może zyskać 900 zł rocznie. Wiemy, ilu pracowników tak wykorzystuje system.".. zero praw komentarzy!!- tylko nawet jezyli to takie "Cool" to czy to zmienia fakt iz Ktos tym zarzadza czyli bierze zajebista gaze kosztem wplacajacych.
 • Ewa 09 marca 2023 11:35Widzisz Robolu jak Twoja praca dzieki inflacji w go...o sie obraca. Czy Wie Pan po co jest inflacja?,ano po to aby biedni byli dalej i bardziej biedni,wladza za Ich pieniadze ktore Im inflacją kradnie ,mogla Im niby pomagać, niby wspomagajac, politycy ktorzy czynią tą inflacje celowo, mogli organizowac zbiorki i akcje takze po to aby sie pokazać najczęściej przed wyborami a wladza żyła z kradzieży oszczednosci przez ich dewaulacje.Ps..ci z tymi 17h pod Wroclawiem oraz niby wyludzona dzialką na parafie z ktorej to byla ta sprzedaz.?-otrzmamy wyjasnienie.
 • Śpioch 09 marca 2023 11:26Na wszystkim da się zrobić polityczną karierę!"_ Ten tytuł az sie prosi. Minelo 8 lat od czasu pałowania.Nikt nie siedzi, nikt nie odpowiedział,juz wszyscy zapomnieli, górnicy po urlopach juz tez na emeryturach ,strach zajrzał w oczy brakiem wegla bo Ktos Komuś pieniędzy w Brukselce pomachał ,kopalnie jak idioci w pospiechu pozamykali. Znowu wybory, i znowu odgrzewany kotlet pałowania. A co Pan przez ten czas jako poseł robił?
 • Super Dzuma lub Cholera 09 marca 2023 09:24 Wybierz mnie ,ja Wam dam cukierka,wybierz mnie ja Im zabiore, albo,wybierz mnie -ja Was wszystkich wyp....
 • Filozofia wyborow 08 marca 2023 13:52Kochani Wyborcy, wybierzcie mnie ,to ja Wasza Dżuma ,nie ta druga zwana Cholerą. Gdy wybierzecie mnie, obiecuje Wam: dostatnie zycie, bedziecie mogli dalej w kolejnej kadencji na mnie głosować. Będę walczył z Wami ,fuj -chciałem powiedzieć z mafią VATowską, będziecie produkowali ile tylko zechcecie. Nie martwcie sie, pieniedzy będzie w bród, tez je naprodukujemy. Nie da Wam żona ,nie da wam matka to co ja wam dam -wasza polityczna obiecanka......bedziecie mogli tez chodzić honorowo do pracy, jej także będzie w bród. Kazdy kto z Was zapragnie miec życzenie - zaspokoi je możliwością darowizny albo dożywotniego świadczenia pracą na naszą polityczną czyli wspólną potrzebę. Nikt Was nie zwolni z obowiązku świadczenia pracy, zadbamy o to..dożywotnio, aż po grób waszej deski. Bedziecie bardzo bogaci : w ZUSie -obiecane, w funduszach którymi my zarzadzamy- wzrastające ,na koncie -pęczniejące. Dostaniecie nawet akcje Skarbu Państwa ..bedziecie mogli cieszyć sie liczbami, nawet Wam dołożymy część sumy którą z drugiej kieszeni zaiwanimy. My sie tym zajmiemy , my umiemy , my wiemy lepiej od Was co wam i ile potrzeba oraz na co dodrukować. Zresztą szczęśliwy człowiek niewiele potrzebuje. Przekonacie sie o tym. Wy zarobicie a my to weźmiemy , .. Kochamy Was. Narodzie idż zagłosuj , bedzie wlasnie wowczas nam żyło sie lepiej.
 • Janusz 08 marca 2023 11:00Czy My długoletni robotnicy z 50latami stażu pracy ,z przepracowanymi w tym sobotami i swietami ,nadgodzinami możemy żądać od PISu przeprosin za to ze po raz kolejny rozdawali przed superwczesnymi emeryturami górniczymi (czego nie ma w żadnymi państwie),jeszcze dodatkowo Urlopy Górnicze do tych emerytur zaliczane jako okres pracy dolowejgdy nie mana stazowe. albo darmowe studia wyzsze dla tych wszystkich co opuszczaja kraj..Czy możemy oczekiwać takze przeprosin za to ze Rzad dawał pieniądze na dzieci bogatych ludzi ktorzy sami nie pracowali legalnie, gdy w naszych czasach pamieta Pan dobrze za prace w nadgodzinach i przekroczony miesieczny przez to dochód z zasiłku na dziecko ujmowano złotówkę za kazda złotówkę dochodu przychodem przekroczona.I dalej Nas zmusza sie do finansowania tym bogatym Ich PISowskich fantow A moze za to ,ze po długich dziesięcioleciach zasuwania w pracy uzbierane oszczednosci inflacja w chwili pracy w guano sie nasza praca obraca.Jak latwo rozdawać czego sie nie wypracowało samemu jak Kaczyński ktory chcialby nieraz majetnym profesorom rozdawac mieszkania komunalne aby wygrać nie zastanawiając sie kto sfinansuje potrzeby mieszkaniowe kolejnych biednych gdy te obecne zostana rozdane.. Jak latwo sie zyje z oszczednosci pracujacych! fajni jesteście ,nie!
 • Mik 08 marca 2023 10:30Ja całkowicie nie rozumiem dlaczego my-robotnicy wg Pana mielibyśmy isc na Was glosowac. Przeciez to syn Donalda Tuska -Michał dostal 40000zl pomocy z programu tarczy, (gdyz prywatnie lubił sie bawić autobusami), przeciez to jego córka Kasia- blogierka- dostała 18000zl jak tez podały media (gdyz ma ladna buzke) i to tez wlasnie zięć Tuska dostal 150 000 zl dlatego ze byl "biedny"( i dopiero po tym fakcie stac Go bylo na torebkę ze skóry "krokodyla daj mi luby,") za 30000zl dla Kasi ....Pytam sie wiec Was PISowciw rzekomo Sprawiedliwych -"co maja Wam do zawdzięczenia robotnicy zasuwając z sobotami i swietami na wszystkich zmianach w elektrowniach , w zakładkach użytku publicznego. Czy daliście Im chociaż po 45latach pracy takiego orania emeryt stazowe?." Nie?! --.Pomysl Pan p rzeciez Oni wszystko sobie sami zawdzięczają ,wiec za co maja Wam dziękować?! -czy moze za to ze to Ich wlasnie z oszczednosci inflacją na to rozdawnictwo i wasze gaze takze w PPK obrobiliście. Czy dlatego ze to z Nich , mafie VATowski zrobiliście na to rozdawnictwo!.... Panie Wy idzcie najpierw do Tych wszystkich ktorym z naszej pracy rozdawaliscie. Juz za nie długo przekonamy sie ilu z Nich sie Wam zrewanżuje. To będzie ciekawe badanie socjologiczne o społeczeństwie i jego frajerstwie.
 • Wyscigpowladze 08 marca 2023 10:20Na czym polegają wybory .Rzucamy np słowo-"aborcja", czyli -wybierzcie mnie, ja dopilnuje abym za takie pojmowanie rzeczywistości to ja mogl brac gaze. Dlatego te hasla wg kodu zastepczego a znaczącego w stylu" wybierz mnie ",padaja zawsze przed wyborami. W trakcie ,problem i jego komplikacje jak smierc Ewy w pologu w Pszczynie rzadko istnieje.. Tu nie o aborcje chodzi,tu nie o problem pałowania górnikow lub nie palowania chodzi lecz o zwycięstwo Tego który te słowa czesto jako haslo bez nieodpowiedzialnie wypowiada. Tak to nalezy moim zdaniem pojmowac. Gdyby to chodziło o polowanie to Sejm od tego jest aby analizowac przepisy z wyciąganiem konsekwencji wobec osob nadużywających władze. Wybierz mnie ,ja Wam dam cukierka,wybierz mnie ja Im zabiore, albo,wybierz mnie -ja Was wszystkich wyp....

Dodaj komentarz