Marek Pietras
Marek Pietras

W najbliższy weekend – pierwsze wiosenne mecze rozegrają piłkarki TS ROW i piłkarze ROW-u 1964. Panie zmierzą się z wiceliderem II ligi Ślęzą Wrocław, a panowie z LKS-em Czaniec. Dla obu ekip inauguracyjne starcia będą ważne. TS ROW może włączyć się w walkę o awans, a ROW 1964 oddalić się od walki o utrzymanie. Warto sprawdzić również ofertę MOSiR-u, trwają bowiem zapisy na kilka imprez. 


PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA  
Piłkarki z Rybnika po rundzie jesiennej są trzecie w drugoligowej tabeli i mają realną szansę na walkę o I ligę. W najbliższą sobotę rybniczanki zmierzą się na swoim boisku ze Ślęzą Wrocław, z którą w sierpniu przegrały aż 0:4. Kibice TS ROW-u wierzą, że tym razem będzie inaczej. Początek zawodów w Rybniku-Kamieniu o godz. 14.  

TS ROW Rybnik – Ślęza Wrocław
Miejsce: boisko w Rybniku-Kamieniu 
Termin: sobota, 11 marca    
Start: godz. 14:00


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  
Piłkarze z Rybnika po rundzie jesiennej zajmują 8. miejsce w IV lidze i potrzebują dobrego startu na wiosnę, aby nie zamieszać się w walkę o utrzymanie. W rybnickiej ekipie doszło do zmiany trenera. Dawid Jóźwiak, dotychczasowy asystent, zastąpił Ołeksandra Szeweluchina. Jaki to da efekt? Pierwsza odpowiedź już w sobotę, podczas starcia ROW-u z LKS-em Czaniec. Początek spotkania w sobotę, o godz. 15:00. Jesienią w starciu tych ekip Czaniec wygrał 2:1. Czas więc na rewanż. 

ROW 1964 Rybnik – LKS Czaniec
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 11 marca   
Start: godz. 15:00


REKREACJA – TURYSTYKA GÓRSKA  
ADeHaDowo Edyta Czyżewska Organizacja Turystyki i Usługi oraz MOSiR zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem. Najbliższa już 18 marca.  Zaplanowana trasa: Wisła Centrum - Skolnity - Soszów - P. Beskidek - Wisła Jawornik. Zbiórka godzina 6:45, wyjazd 7:00, powrót do Rybnika około godziny 20:00. Więcej na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza
Miejsce: Wisła Centrum - Skolnity - Soszów - P. Beskidek - Wisła Jawornik
Termin: sobota, 18 marca
Start: godz. 6.45


REKREACJA – BIEGANIE  
Trwają zapisy na 16. Bieg Wiosny, w tym roku uczestnicy będą biegać na "Ignacym" i w jego otoczeniu. Impreza zaplanowana jest na 7 maja. W ramach wydarzenia przewidziano: – biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 metrów, – bieg dla zawodników od 16. lat na dystansie 5 km, gdzie rozegrana zostanie rywalizacja nie tylko w klasyfikacji open czy w kategoriach wiekowych ale również: Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Rybnika (cykl 6-ciu różnych imprez rekreacyjno-sportowych), Mistrzostwa Rybnika Seniorów oraz klasyfikacja w ramach pierwszego (z czterech) biegów Biegowego Grand Prix Rybnika. Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl. 

XVI Bieg Wiosny
Miejsce: Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu
Termin: niedziela, 7 maja 
Start: biegi dziecięce od godziny 11:00, start na dystansie 5 km o godzinie 14:00


REKREACJA – ŁYŻWIARSTWO 
Po inwestycji polegającej na zadaszeniu lodowiska usytuowanego za OSR Ruda, atrakcyjność tego miejsca wrosła na tyle, że jest ono oblegane przez rybniczan i nie tylko. W styczniu na obiekcie pojawiło się przeszło 11 tys. osób, co miało związek z feriami. Zadawalająca frekwencja jest także w lutym. Co ważne zadaszenie obiektu spowodowało, że nie ma przerw w jego funkcjonowaniu, a także został wydłużony sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska. W 2023 roku miejska ślizgawka będzie czynna do 15 marca.

Rybnickie lodowisko 
Miejsce: lodowisko za ośrodkiem Ruda, przy ul. Gliwickiej 
Termin: codziennie do 15 marca    
Start: godz. 8:00 w tygodniu, od 9:30 w weekendy

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz