Starostwo Powiatowe w Rybniku
Starostwo Powiatowe w Rybniku

Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych angażuje się w akcję pro publico bono, która polega na udzielaniu bezpłatnych porad podatkowych osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom. Akcja nosi nazwę "Doradcy podatkowi niepełnosprawnym" i odbywa się już po raz czternasty.

Doradcy podatkowi udzielają bezpłatnych porad i pomocy w przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych za 2022 rok oraz informują o możliwości skorzystania z różnego rodzaju ulg podatkowych. Akcja trwa od 9 marca do 27 kwietnia 2023 roku i odbywa się raz w tygodniu, w czwartki, w godzinach od 9.00 do 15.00. Osoby zainteresowane udziałem w akcji mogą skorzystać z konsultacji podatkowych dzwoniąc pod numer telefonu 513-152-218.

Bezpłatne porady podatkowe są dostępne dla podatników z niepełnosprawnościami, jak i dla osób, które na co dzień opiekują się osobami niepełnosprawnymi. Doradcy podatkowi pomogą w uzyskaniu informacji dotyczących odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne, a także sposobów udokumentowania tych wydatków. W tym roku, w związku z rozszerzeniem katalogu przysługujących ulg podatkowych, szczególnie ważne jest skorzystanie z pomocy doradców podatkowych. Zmienione zasady dotyczą między innymi możliwości odliczania kosztów naprawy i najmu sprzętu rehabilitacyjnego, a także wydatków na zakup artykułów higienicznych takich jak pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne itp.

Starostwo Powiatowe w Rybniku
Starostwo Powiatowe w Rybniku

Komentarze

Dodaj komentarz