Arkadiusz Kogut / GKS Jastrzębie

Piłkarze z Jastrzębia przegrali ostatnich sześć meczów na drugoligowych boiskach, i jak to stwierdził trener Grzegorz Kurdziel, zamieszali się w walkę o utrzymanie. W sobotę, 11 marca na stadionie przy ul. Harcerskiej GKS zmierzył się z Siarką Tarnobrzeg, która dwa pierwsze, wiosenne mecze zremisowała i cały czas pozostawała w strefie spadkowej.
Opady śniegu spowodowały 45-minutowe opóźnienie rozpoczęcia spotkania, w które lepiej weszli gospodarze, ale nie potrafili oni umieścić piłki w bramce rywala. Goście groźnie zaatakowali w minutach 22. i 33., kiedy to piłka po strzałach zawodników Siarki, odbijała się od słupka. Po zmianie stron kibice doczekali się bramek. Wynik spotkania otworzył Stanclik, wyrównał Agudo, a bohaterem spotkania został Kamiński, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców i zapewaniające wygraną GKS-owi 3:1. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo jastrzębian od przeszło pięciu miesięcy.
W następny weekend piłkarze z Jastrzębia pojadą do Kalisza na mecz z wiceliderem. O punkty będzie więc bardzo trudno.

Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u

Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, przez pierwszy kwadrans realizowaliśmy nasz plan. Później mieliśmy dużo szczęścia po stałych fragmentach naszego rywala. Po zmianie stron zespół pokazał cierpliwość, której brakowało pod koniec pierwszej połowy. Byliśmy dobrze zorganizowani. Podobała mi się reakcja zespołu po stracie bramki. Nie było paniki, dostarczaliśmy piłkę naszym napastnikom w polu karnym. Po objęciu prowadzenia, pojawiły się szanse na kontrataki i jeden z nich wykorzystaliśmy. Brawo dla zespołu, bo serię porażek trudno się przerywa. Dzisiaj zostaliśmy nagrodzeni za dobrą grę w dwóch poprzednich spotkaniach. Przed tym meczem dostałem wsparcie od zarządu, od całego sztabu, ale także od zawodników, którzy wygrali mecz. I to jest najważniejsze.

Dariusz Kamiński, zawodnik GKS
Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa i przełamania po sześciu porażkach z rzędu. Przegraliśmy na inaugurację z Hutnikiem, z Motorem było lepiej, ale też nie zdobyliśmy punktów. Teraz jedziemy na bardzo trudny teren do Kalisza, ale wierzę, że jest prawo serii i tak jak przegrywaliśmy ostatnie mecze ligowe, tak od teraz zaczniemy regularnie punktować. Od początku rundy byłem i dalej jestem pewien, że będziemy punktować, bo mamy lepszą ekipę, niż jesienią. W meczu z Siarką pokazaliśmy, że stać nas na odnoszenie zwycięstw. W każdym meczu chciałbym dawać od siebie coś ekstra, ale przede wszystkim wygrywać, żeby GKS był jak najwyżej w tabeli, bo wtedy to pozytywnie oddziałuje na wszystkich wokół. Wiadomo, że każdy gra po to, żeby znaleźć się na jak najwyższym poziomie, każdy ma swoje ambicje i marzenia.

GKS Jastrzębie – Siarka Tarnobrzeg 3:1 (0:0)
: Daniel Stanclik (49.), Dariusz Kamiński (77., 85.) – Ivan Agudo (52.)
GKS: Michał Antkowiak (90. Grzegorz Drazik), Joao Guilherme, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Dawid Witkowski, Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Daniel Szymczak (70. Krystian Mucha), Ricardo Vaz (87. Bartosz Boruń), Kacper Zych, Daniel Stanclik

1. Kotwica Kołobrzeg    22    41    34-22
2. KKS 1925 Kalisz    22    39    43-28
3. Znicz Pruszków    22    38    33-25
4. Polonia Warszawa    22    38    34-23
5. Wisła Puławy    22    37    38-24
6. Stomil Olsztyn    22    36    33-24