fot. UM Rydułtowy
fot. UM Rydułtowy

Boiska orlik będące w zarządzie Rydułtowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ponownie zostały otwarte dla mieszkańców, niezależnie od godzin pracy pracowników ROSIR-u. Takie rozwiązanie okazało się skuteczne w ubiegłym roku i jest kontynuowane w bieżącym sezonie. Boiska są dostępne dla użytkowników codziennie od godziny 9:00, a zamknięcie bram następuje w godzinach wieczornych - o godzinie 20:30 w dni robocze i o godzinie 19:00 w weekendy.

Należy pamiętać, że poza godzinami pracy pracowników ROSIR-u, nie będzie możliwości skorzystania z oświetlenia, zaplecza sanitarno-szatniowego ani sprzętu sportowego. Konieczne będzie przyniesienie własnej piłki. Organizatorzy liczą na samodyscyplinę i odpowiedzialność użytkowników oraz pilnowanie wzajemne co do poszanowania obiektu i zachowania czystości. Mieszkańcy cieszą się dużym zaufaniem, jednakże w przypadku dewastacji boisk i wyposażenia, będą one zamknięte. Na wejściu umieszczono zasady korzystania z obiektu, które każdy powinien przeczytać.

Zorganizowane grupy mieszkańców mogą rezerwować terminy na boiskach w czasie ogólnodostępnym u pracowników ROSIR-u. To idealne rozwiązanie dla grup przyjaciół czy drużyn sportowych, które chcą mieć zapewnione boisko w wybranej przez siebie godzinie.

Warto zauważyć, że teren boisk i obejścia objęty jest monitoringiem miejskim, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników.

Komentarze

Dodaj komentarz