fot. Powiat Wodzisławski
fot. Powiat Wodzisławski

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim ogłosił zapisy na kursy przygotowujące do sprawdzianu kompetencji językowych do klas dwujęzycznych oraz egzaminu do I klasy Liceum Sztuk Plastycznych. Kursy są skierowane do ósmoklasistów, a liczba miejsc jest ograniczona.

Kurs przygotowujący do klas dwujęzycznych jest skierowany do kandydatów, którzy chcą przystąpić do oddziałów dwujęzycznych. Zajęcia będą odbywały się stacjonarnie w II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim w środy o godzinie 16:00, a kurs składa się z 6 spotkań, po 90 minut każde. Kandydaci zostaną przygotowani do sprawdzianu kompetencji językowych, a podczas zajęć będą rozwijać umiejętności takie jak: rozumienie wypowiedzi pisemnych/ustnych, przetwarzanie tekstu, opisywanie, relacjonowanie, przedstawianie intencji i planów na przyszłość, reagowanie w sytuacjach typowych i nietypowych.

Natomiast kurs przygotowujący do egzaminu do I klasy Liceum Sztuk Plastycznych jest skierowany do kandydatów, którzy chcą przystąpić do egzaminu sprawdzającego poziom umiejętności artystycznych. Kurs obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, rzeźby i historii sztuki. Pierwsze zajęcia odbyły się 16 marca.

Zainteresowane osoby powinny zgłosić swoje zapisy do Sekretariatu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim pod numerem telefonu: 32 455-22-28. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszyscy chętni mogą skorzystać z możliwości przygotowania się do egzaminów i sprawdzianów, a przede wszystkim rozwijania swoich umiejętności językowych oraz artystycznych. To cenna szansa dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje talenty i zdolności.

Komentarze

Dodaj komentarz