fot. KMP Rybnik
fot. KMP Rybnik

Brutalny atak, który miał miejsce w sobotę po północy w Rybniku, zakończył się aresztowaniem czterech mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa 37-letniego mężczyzny. Ofiara została pobita i okradziona, a jej stan jest nadal poważny.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie parkingu przy ulicy Wiejskiej w Rybniku, niedaleko klubu nocnego. Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu, a policja rozpoczęła poszukiwania sprawców.

Dzięki działaniom kryminalistycznym, w sobotę dwóch 19-letnich mieszkańców Rybnika oraz 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju zostali zatrzymani, a 20-letni rybniczanin ukrywający się przed organami ścigania został schwytany wczoraj w rejonie sklepu przy ulicy Zebrzydowickiej. Śledczy nadal ustalają motywy działania podejrzanych oraz szczegółowy przebieg zdarzenia.

Po zebraniu materiału dowodowego, prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Rybniku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.

1

Komentarze

  • SzaryMIeszkaniec 17 marca 2023 11:02Kamieniołomy! Ręcznie! Niech zapracują na swoje utrzymanie, a nie że do końca dni będą w hotelu zwanym więzieniem... Darmowa opieka zdrowotna, darmowe jedzenie (lepsze niż w szpitalu), darmowe ogrzewanie, darmowe światło...

Dodaj komentarz